problemi za kovača

Novi kiks Bayerna, Borussia slavila i odvojila se na vrhu ljestvice

Borussia je iskoristila posrtaj Bayerna i povećala prednost.

U susretima 10. kola Njemačke lige Bayern našeg Nike Kovača odigrao je u Münchenu samo 1:1 protiv Freiburga, dok je Borussia Dortmund ostala vodeća pobijedivši u gostima Wolfsburg s 1:0.

Bayern je golom Gnabrya tek u 80. minuti "probio" obranu Freiburga, a kada se činilo da će taj gol biti dovoljan za pobjedu Bavaraca, minutu prije kraja Lucas Holer je poravnao.

Bayern je ostao drugi s 20 bodova, četiri boda manje od vodeće Borussije Dortmund, koja je ostala vrhu svladavši u gostima Wolfsburg s 1:0. Pobjednički gol zabio je Reus u 28. minuti. Josip Brekalo je kod domaćih izašao u 81. minuti.

Hoffenheim je u gostima s čak 4:1 nadigrao Bayer Leverkusen uz dva gola Brazilca Joelintona. Tin Jedvaj je odigrao cijelu utakmicu za Bayer, dok Andrej Kramarić nije bio u sastavu gostiju.

U ostalim susretima Augsburg i Nuernberg su odigrali 2:2, dok je Schalke kod kuće slavio protiv Hannovera s 3:1.

U derbiju kola RB Leipzig je slavio u Berlinu protiv Herthe s 3:0 i skočio na treće mjesto. Dvostruki strijelac za Leipzig bio je Timo Werner (7, 53), a Cunha je u 75. minuti postavio konačnih 3-0.