vratila se bundesliga

Kovač slavio protiv Kramarića: Lewandowski osigurao Bayernu pobjedu

Drugoplasirani Bayern privremeno je smanjio zaostatak za vodećom Borussijom iz Dortmunda.

U prvoj utakmici 18. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern, koji vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, kao gost je svladao Hoffenheim sa 3:1 (2:0).

Gosti iz Muenchena ostvarili su dva gola prednosti u prvih 45 minuta preko Goretzke (34, 45+1), nadu domaćima vratio je Schulz (59), no tri boda Bayernu osigurao je Lewandowski (87).

Drugoplasirani Bayern tako je smanjio zaostatak za vodećom Borussijom iz Dortmunda na tri boda, sada ima 39, a Borussia 42 uz utakmicu manje, dok je Hoffenheim, za koji je svih 90 minuta igrao hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić, sedmi s 25 bodova.

U subotu igraju Bayer - Borussia Moenchengladbach, Stuttgart - Mainz 05, Eintracht Frankfurt - Freiburg, Augsburg - Fortuna, Hannover 96 - Werder i RB Leipzig - Borussia Dortmund, dok će u nedjelju na teren Nuernberg - Hertha i Schalke 04 - Wolfsburg.