kovač se izvukao

Bayern jedva došao do važne pobjede: Bavarci dominirali i slavili uz dosta sreće

Momčad Nike Kovača uspjela je okruniti dominaciju tek u završnici utakmice.

Niko Kovač (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Bayern je u 30. kolu Bundeslige na svom terenu s minimalnih 1:0 pobijedio Werder i ostao prvi na ljestvici.

Heroj Bavaraca bio je Niklas Süle, koji je u 75. minuti udarcem s 20-ak metara okrunio dominaciju Bayerna. Lopta je putem pogodila Werderov blok, promijenila smjer i prevarila vratara.

Bayern je dominirao i uputio čak 28 udaraca prema golu, a Werder je od 58. minute igrao s desetoricom nakon crvenog kartona Miloša Veljkovića.

Bayern sada ima četiri boda više od druge Borussije Dortmund, koja u nedjelju gostuje kod Freiburga.

Predzadnji Nürnberg je u gostima kod Bayer Leverkusena izgubio s 0:2, a strijelci za "apotekare" bili su Alario (61) i Volland (86). Hrvatski branič Tin Jedvaj ostao je na klupi Leverkusena.

Mainz je dobio Fortunu Düsseldorf s 3:1, a vodeći pogodak za Mainz zabio je francuski napadač Jean Philippe Mateta nakon samo 35 sekundi igre.

Stuttgart, koji se bori za opstanak, doživio je potop u gostima kod Augsburga, izgubivši s 0:6. Po dva gola za Augsburg zabili su Philipp Max i Marc Richter.

Večeras se još sastaju Borussia Mönchengladbach - Leipzig, te Schalke - Hoffenheim.