Ostali u utrci s Realom

Barca na Neymarov pogon protutnjala Las Palmasom, sjajna asistencija Rakitića

Nogometaši Barcelone svladali su u gostima Las Palmas s 4-1 i ostali u utrci s Realom za naslov prvaka.

Trostruki strijelac za Barcelonu bio je Neymar (25, 67, 71), a jedan gol postigao je Luis Suarez (27), dok je pogodak za domaće postigao Bigas (63).

Ivan Rakitić odigrao je čitavu utakmicu i asistirao za treći pogodak Barcelone, dok je Alen Halilović igrao za Las Palmas od 72. minute.

Real će u srijedu gostovati kod Celte u Vigu, a sljedeće nedjelje kod Malage, dok će Barcelona u posljednjem kolu ugostiti Eibar.

Sporting iz Gijona, za kojega je Duje Čop odigrao svih 90 minuta, zadržao je izglede za ostanak minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom na gostovanju kod Eibara. Gol je postigao Burgui (32). Ipak, sastav iz Asturije ne ovisi sam o sebi jer uoči posljednjih 90 minuta zaostaje tri boda za 17. Deportivom iz A Corune i ostat će u ligi samo ukoliko u posljendjem kolu na svom terenu svlada Betis, a istodobno Deportivo također na svom terenu izgubi od Las Palmasa.