favoriti slavili

Barcelona pobijedila utakmicom života otpisanog napadača, Juventus se spasio protiv Mađara

Osmina finala se polako puni europskim velikanima.

Nakon Seville i Chelsea plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka izborili su i Barcelona, te Juventus.

Barcelona je u susretu 4. kola G skupine u Kijevu pobijedila Dynamo sa 4:0 upisavši i četvrtu pobjedu.

Sva četiri gola Katalonci su zabili u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Sergino Dest (52), Martin Braithwaite (57, 70-11m) i Antoine Griezmann (90).

Domaćin je zbog koronavirusa, ozljeda i suspenzija dočekao Katalonce bez čak 13 igrača. Međutim, i Barca je nastupila u izmijenjenom sastavu. Messi i De Jong su dobili poštedu, dok su zbog ozljeda izvan stroja Ronald Araujo, Ansu Fati, Pique, Busquets, Sergio Roberto i Umtiti.

gol expired Leipzig dominirao, PSG slavio: Važni bodovi za Parižane, ali skupina je još otvorena divider

Priliku za potvrdu iskoristio je i Juventus kojem je trebala pobjeda protiv Ferencvaroša. Mađarski prvak je u Torinu do sudačke nadoknade držao remi, no ipak nije izdržao i Juve je slavio sa 2:1.

Ferencvaroš, koji je u kvalifikacijama izbacio zagrebački Dinamo, je poveo u 19. minuti golom bivšeg igrača Lokomotive Myrta Uzunija koji se odlično snašao nakon brze kontre.

Radost Mađara trajala je 15 minuta, a izjednačio je Ronaldo. Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Alvaro Morata je u drugoj minuti nadoknade donio pobjedu torinskoj Staroj dami. Roko Baturina nije nastupio za goste.

gol expired Neviđeno: Bivši Lokos zabio Juventusu i bocnuo Ronalda, Portugalac mu uzvratio divider

Barcelona vodi na ljestvici (12), ispred Juventusa (9), Dynama (1) i Ferencvaroša (1).