uvjerljivo, ali...

VIDEO MSN odveo Barcu do vrijedne pobjede, Sevilli luda utakmica!

Barcelona je u posljednjoj utakmici 19. kola španjolske Primere upisala rezultatski laganu pobjedu na gostovanju...

U posljednjem susretu 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na gostovanju pobijedila Eibar 4-0. Golove za Barcu zabili su Denis Suarez (31), Lionel Messi (50), Luis Suarez (68) i Neymar (90+2).

Rezultat možda sugerira laganu pobjedu Barcelone, no Eibar je bio itekako opasan i nije zavrijedio da ostane bez gola. Štoviše, trebao je zabiti barem dva pogotka na utakmici, ali je Marc Andre ter Stegen bio sjajan na golu, a i suci su poništili jedan pogodak domaćina u nastavku.

Tko zna u kojem bi se smjeru odvijala utakmica da je Eibar iskoristio jednu od tri prilike u prvom poluvremenu koje je završilo s minimalnih 1:0 za goste i to zahvaljujući sjajnom pogotku Denisa Suareza.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je cijeli susret za katalonski sastav.

U 'ljepotici' kola Sevilla je na gostovanju pobijedila Osasunu 4-3. Domaćin je vodio 1-0 i 2-1, no nije uspio izdržati pred naletima Andalužana. Sevilla je od 1-2 okrenula rezultat u 4-2, da bi 'fenjeraš' Primere u posljednjim sekundama smanjio na 4-3.

Athletic Bilbao i Atletico Madrid su na stadionu San Mames odigrali 2-2. Gosti su poveli golom Kokea već u trećoj minuti, međutim baskijski sastav je uspio okrenuti rezultat, a strijelci su bili Inigo Lekue (42) i Oscar De Marcos (56). U 80. minuti Atletico je uspio izjednačiti sjajnim pogotkom Antoinea Griezmanna sa 25 metara.

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko odigrao je cijeli susret za goste iz Madrida.Golove za Sevillu zabili su Vicente Iborra (43, 65), Franco Vazquez (80) i Pablo Sarabia (90+2), dok su strijelci za Osasunu bili Sergio Leon (15), Vicente Iborra (63-ag) i Kenan Kodro (90+3).

Real Betis i Sporting Gijon su odigrali bez golova, a za goste je 76. minute igrao Duje Čop.

Na ljestvici vodi Real Madrid sa 43 boda, Sevilla je druga sa 42 boda, dok Barcelona na trećem mjestu ima 41 bod. Slijede Atletico Madrid i Real Sociedad sa po 35 bodova. Real ima i utakmicu manje.

Primera, 19. kolo:

Eibar - Barcelona 0-4 (D.Suarez 31, Messi 50, L.Suarez 68, Neymar 90+2)
Real Sociedad - Celta 1-0 (Juanmi 72)
Real Betis - Sporting Gijon 0-0
Athletic Bilbao - Atletico Madrid 2-2 (Lekue 42, De Marcos 56 / Koke 3, Griezmann 80)
Osasuna - Sevilla 3-4 (Leon 15, Iborra 63-ag, Kodro 90+3 / Iborra 43, 65, Vazquez 80, Sarabia 90+2)