costa brzo pocrvenio

Barca praktički osigurala naslov: Atletico se dugo držao s igračem manje, a onda je krenuo uragan

Barcelona sedam kola prije kraja ima 11 bodova prednosti nad prvim pratiteljem Atleticom, koji nije uspio zakomplicirati prvenstvo u međusobnom ogledu.

Suarez slavi gol (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U derbiju 31. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je pobijedila Atletico Madrid s 2:0, a oba gola Katalonci su zabili u posljednjih pet minuta utakmice.

Barcelona je dominirala i dugo lomila Atletico, posebice nakon 28. minute kada su gosti ostali s igračem manje nakon što je zbog prigovora isključen Diego Costa.

Sve do 85. minute Atletico je na životu držao slovenski vratar Jan Oblak koji je branio sjajno. No, tada je u razmaku od dvije minute primio dva gola, a strijelci su bili Luis Suarez i Lionel Messi.

Prvo je Suarez u 85. zabio za 1:0, a dvije minute kasnije pobjedu Barce je potvrdio Messi. Ivan Rakitić je odigrao cijeli susret za Barcelonu.

Ovom pobjedom Barcelona je pobjegla Atleticu na 11 bodova viška i praktički riješila pitanje prvaka.

U ranije odigranom susretu Real je preokretom na Bernabeu pobijedio Eibar s 2:1, a oba gola je zabio Karim Benzema.

Barcelona vodi sa 73 boda, Atletico Madrid ima 62, a Real Madrid 60 bodova.