Tvrda utakmica u Bukureštu

Chelsea srušio bezidejni Atletico: Spektakularan pogodak Girouda

Chelsea je pobijedio Atletico 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, a koja je odigrana u Bukureštu…

U prvom dvoboju osmine finala Lige prvaka Chelsea je u Bukureštu slavio protiv Atletico Madrida s 1-0 (0-0) i stekao prednost pred uzvrat 17. ožujka.

Utakmica se zbog restrikcija u svezi pandemije koronavirusa igrala u Bukureštu, jer Španjolci Englezima nisu dopustili ulazak u zemlju. Lider Primere se j3000 kilometara udaljen od Madrida ako loše snašao u toj prvoj, domaćinskoj utakmici, pa je londonska momčad zasluženo došla do pobjede.

Pogodak odluke postigao je Olivier Giroud u 68. minuti.

U prvom dijelu Chelsea je imao dominaciju, ali prvu veliku šansu propustio je Werner u 38. minuti, čiji je udarac iskosa u same rašlje obranio Oblak.

gol expired Bayern razbio Lazio usred Rima, Lewandowski prestigao Raula divider

U utakmici s malo prilika u 68. minuti Giroud je škaricama pogodio mrežu nakon što mu se lopta sretno odbila u kaznenom prostoru Atletica. Gol je prvo poništen zbog zaleđa, ali je dodatna provjera VAR-om utvrdila da loptu dirao banič Atletica Hermoso i gol Chelseaja je potvrđen.

Mateo Kovačić je igrao do 74. minute za Chelsea, Ivo Grbić je bio na klupi Atletica, dok Šime Vrsaljko nije bio u postavi.

ATLETICO MADRID - CHELSEA 0-1

Strijelci: 0-1 Giroud (71)

Utakmica se igrala na Nacionalnom stadionu u Bukureštu, a sudio je Nijemac Brych.

Liga prvaka, osmina finala - prve utakmice:

16. veljače
Barcelona - PSG 1-4 (Messi 27-11m / Mbappe 32, 65, 85, Kean 70)
RB Leipzig - Liverpool 0-2 (Salah 53, Mane 58)

17. veljače
Porto - Juventus 2-1 (Taremi 2, Marega 46 / Chiesa 82)
Sevilla - Borussia D. 2-3 (Suso 7, L. de Jong 84 / Dahoud 19, Haaland 27, 43)

23. veljače
Atletico M. - Chelsea 0-1 (Giroud 71)
Lazio - Bayern 1-4 (Correa 49 / Lewandowski 9, Musiala 24, Sane 42, Acerbi 47-ag)