Igrao cijelu utakmicu

Hrvat slavi pobjedu: Boško Šutalo postigao prvi gol za Atalantu

Atalanta je pobijedila Cagliari 3:1 u osmini finala talijanskog Kupa...

Nogometaši Atalante izboril su plasman u četvrtfinale talijanskog Kupa nakon što su u susretu osmine finala pobijedili Cagliari sa 3-1, a posljednji pogodak za domaćine zabio je hrvatski nogometaš Boško Šutalo.

Bivši igrač Osijeka zabio je pogodak za 3-1 u 64. minuti na asistenciju Robina Gosensa.

Nijemac je ubacio iz kornera, a 21-godišnji branič zabio nogom svoj prvi pogodak u dresu Atalante. Za momčad iz Bergama strijelci su bili i Aleksej Mirančuk (43), te Luis Muriel (61), dok je za Cagliari zabio Ricardo Sottil (55).

Šutalo je igrao cijeli susret, dok su Mario Pašalić i Marko Rog pauzirali zbog ozljeda.

Atalanta će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Lazio - Parma koji je na rasporedu idućeg tjedna.

U četvrtfinale se plasirao i drugoligaš SPAL nakon što je na gostovanju pobijedio Sassuolo sa 2-0.

Možda i ključni trenutak utakmice dogodio se u 47. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je Filip Đuričić 'pocrvenio'.

Samo dvije minute kasnije SPAL je poveo golom Simonea Missilorija, a u 57. minuti Lorenzo Dickmann je zabio za 2-0.

Petoplasirana momčad Serie B će u četvrtfinalu igrati protiv Juventusa koji je u srijedu nakon produžetaka pobijedio Genou sa 3-2.

U posljednja dva susreta osmine finala idućeg tjedna se sastaju Roma - Spezia (19. siječnja) i Lazio - Parma (21. siječnja).

REZULTATI:

Sassuolo - SPAL 0-2 (Missilori 49, Dickmann 57)
Atalanta - Cagliari 3-1 (Mirančuk 43, Muriel 61, ŠUTALO 64 / Sottil 55)

U utorak, 12. siječnja:
Milan - Torino 5-4 11m (0-0)

U srijedu, 13. siječnja:
Fiorentina - Inter 1-2 (Kouame 57 / Vidal 40-11m, Lukaku 119)
Napoli - Empoli 3-2 (Di Lorenzo 18, Lozano 38, Petagna 76 / Bajrami 33, 68)
Juventus - Genoa 3-2 prod. (Kuluševski 2, Morata 23, Rafia 104 / Czyborra 28, Melegoni 74)