Rogu 90 minuta

Šok na San Paolu: Napoli ispao iz Kupa, Atalanta slavi veliku pobjedu

Napoli pred svojim navijačima nije uspio doći do polufinala talijanskog Kupa.

Piotr Zielinski (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Atalante priredili su iznenađenje plasiravši se u polufinale talijanskog Kupa nakon što su na gostovanju pobijedili lidera Serie A Napoli 2:1.

Gosti su poveli u 50. minuti golom Timotyja Castagnea, a na 2:0 povisio je sjajni Alejandro Gomes u 81. minuti. Tračak nade domaćinu vratio je Dries Mertens u 84. minuti, no u preostalom vremenu Napoli nije uspio izjednačiti.

Za domaćine je cijeli susret odigrao Marko Rog.

Atalanta će u polufinalu igrati protiv pobjednika susreta Juventus - Torino koji je na rasporedu u srijedu, 3. siječnja.

U drugom polufinalnom paru sastaju se Milan i Lazio. Milan je 27. prosinca u gradskom derbiju pobijedio Inter 1:0 nakon produžetaka, a pobjednika je odlučio pogodak Patricka Cutronea u 104. minuti. Dan ranije Lazio je identičnim rezultatom porazio Fiorentinu sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Senad Lulić već u 6. minuti.

Prve utakmice polufinala su 31. siječnja, a uzvrati su 28. veljače.