Kalinić nije igrao

Aston Villa iznenadila Leicester u prvoj utakmici polufinala Liga kupa

U prvom susretu polufinala engleskog nogometnog Liga kupa Leicester City i Aston Villa su odigrali 1-1.

Gosti su poveli u 28. minuti golom Frederica Guilberta, a izjednačio je Kelechi Iheanacho u 74. minuti.

Lovre Kalinić nije nastupio za Villu.

Uzvratni susret je 28. siječnja na Villa Parku u Birminghamu.

U utorak je Manchester City na gostovanju svladao gradskog suparnika Manchester United sa 3-1 privliživši se na korak su do trećeg uzastopnog finala ovog natjecanja.

"Građani" su od 17. do 39. minute postigli tri pogotka, a strijelci su bili Bernardo Silva (17), Riyad Mahrez (33) i Andreas Pereira (38-ag), dok je pogodak za domaćine zabio Marcus Rashford (70).

Uzvratna utakmica na stadionu Manchester Cityja bit će odigrana 29. siječnja.

Pobjednici polufinala će se za trofej boriti 1. ožujka na Wembleyju.

Manchester City je osvojio posljednja dva izdanja ovog natjecanja te tri od posljednja četiri u kojima su slavile samo momčadi iz Manchestera. United je bio pobjednik 2017.

REZULTATI:

Leicester City - Aston Villa 1-1 (Iheanacho 74 / Guilbert 28)
(uzvrat 28. siječnja)

U utorak:
Manchester United - Manchester City 1-3 (Rashford 70 / B.Silva, Mahrez 33, Pereira 38-ag)