villa slavila kod southamptona

Arsenal i United odigrali bez golova u derbiju kola, Manchester City trlja ruke

Aston Villa je nastavila sa sjajnom sezonom u Premierligi, dok u derbiju kola nije bilo pogodaka.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 21. kola engleskog nogometnog prvenstva Aston Villa je kao gost svladala Southampton sa 1:0.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Barkley u 41. minuti glavom nakon odličnog centaršuta Grealisha.

Aston Villa je ovom pobjedom skočila na osmo mjesto sa 32 boda uz dvije utakmice manje, dok je Southampton ostao 11. sa 29 bodova uz utakmicu manje.

U derbiju kola Arsenal i Manchester United su ranije odigrali 0:0. Iako je 18. utakmicu zaredom ostao neporažen u gostima, Manchester United ovim remijem sve više gubi korak s vodećim Manchester Cityjem, sada ima 41 bod, tri manje od gradskog rivala uz jednu utakmicu više odigranu.

Arsenal je ovim bodom stigao na deveto mjesto sa 31 bodom, jednim više od devetog Chelseaja.

gol expired Kaos na KSW eventu: Borci se potukli nakon meča, uključili se i treneri divider

Ranije u subotu Manchester City je ostvario osmu pobjedu zaredom u Premierligi svladavši na svom terenu s minimalnih 1:0 posljednjeplasirani Sheffield United. City je poveo vrlo rano, već u 9. minuti Gabriel Jesus je postigao, pokazat će se, jedini pogodak na utakmici.

Sheffield, koji je prije tri dana u Manchesteru šokirao United, ostao je na osam bodova te sada zaostaje četiri boda za pretposljednjim West Bromwich Albionom, a šest za 18. Fulhamom, koji su u međusobnom dvoboju odigrali 2:2.

U prvoj utakmici dana Newcastle United je iznenadio Everton svladavši ga na njegovu Goodison Parku s 2:0. Oba pogotka na utakmici postigao je Callum Wilson, prvoga glavom nakon ubačaja iz kuta u 73. minuti, a drugoga iz protunapada u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Ovo je prva prvenstvena pobjeda Newcastlea nakon 50 dana i niza od čak devet utakmica bez uspjeha tijekom kojih je momčad osvojila tek dva boda.

Newcastle je ostao 16. na ljestvici sa 22 boda, dok je Everton sedmi sa 33 boda i dvije utakmice manje.

gol expired Kakav ludi dan u HNL-u: Nakon Dinama i Hajduk poražen na svom travnjaku divider

REZULTATI 21. KOLA,

Everton - Newcastle United 0-2 (Wilson 73, 90+3)
West Bromwich Albion - Fulham 2-2 (Bartley 47, Matheus Pereyra 66 / De Cordova-Reid 10, Cavaleiro 77)
Manchester City - Sheffield United 1-0 (Gabriel Jesus 9)
Crystal Palace - Wolverhampton Wanderers 1-0 (Eze 69)
Arsenal - Manchester United 0-0
Southampton - Aston Villa 0-1 (Barkley 41)