Svaka čast!

Hrvatski napadač izbacio slavni klub iz Lige prvaka: Na kultnom stadionu dvaput zabio s igračem manje!

Oba ta pogotka Čolak je postigao dok je Malmo bio s igračem manje na terenu jer je u 45. minuti isključen Innocent Bonke zbog dva žuta kartona.

Hrvatski napadač Antonio Mirko Čolak bio je junak prolaska švedskog prvaka Malmoa protiv škotskog Rangersa u 3. pretkolu nogometne Lige prvaka. On je postigao dva pogotka u uzvratu u Glasgowu kojima je osigurao 2:1 pobjedu svom sastavu, a kako je i prvi dvoboj završio pobjedom Malmoa od 2:1 švedski će sastav igrati u 4. pretkolu protiv Ludogoreca koji je boljim izvođenjem 11-eraca izbacio Olympiacos.

Čolak je u 53. minuti pogodio sa 10-ak metara suprotnji donji kut McGregorova gola nakon dodavanja Christiansena, da bi u 58. minuti sjajno reagirao i iz okreta još jednom zatresao mrežu domaćih za potpuni šok na kultnom Ibroxu.

Inače, Rangers je poveo preko Morelosa u 19. minuti.

REZULTATI UZVRATNIH UTAKMICA 3. PRETKOLA (u zagradama su rezultati prvih susreta):

Šerif (Mol) - Crvena zvezda (Srb) 1:0 (Arboleda 45+2) (1:1)
Slavia (Češ) - Ferencvaros (Mađ) 1:0 (Masopust 36) (0:2)
Šahtar (Ukr) - Genk (Bel) 2:1 (L. Traore 27, Marcos Antonio 76 / Dessers 90) (2:1)
Ludogorec (Bug) - Olympiacos (Grč) 2:2 (Semedo 49-ag, Sotiriou 57-11m / M'Vila 31, El Arabi 68-11m) (1:1) - 11-erci: 4:1
Monaco (Fra) - Sparta (Češ) 3:1 (Martins 51, Golovin 56, Diop 82 / Karlsson 79) (2:0)
Midtjylland (Dan) - PSV (Niz) 0:1 (Bruma 90+3) (0:3)
Young Boys (Švi) - CFR Cluj (Rum) 3:1 (Siebatcheu 23, 42, Ngamaleu 25 / Omrani 4) (1:1)
Legia (Polj) - Dinamo Zagreb (Hrv) 0:1 (Franjić 20) (1:1)
Benfica (Por) - Spartak Moskva (Rus) 2.0 (Joao Mario 58, Jaremčuk 90+2) (2:0)
Rangers (Ško) - Malmo (Šve) 1:2 (Morelos 19 / Čolak 53, 58)