VIDEO Ancelotti: Sudac je sudio na našu štetu!

Carlo Ancelotti, talijanski trener u vodećoj momčadi engleskog nogometnog prvenstva Chelseaju, bio je nezadovoljan suđenjem Howarda Webba u porazu svog sastava u gostima kod Manchester Cityja 2-1...

Nakon sedam uzastopnih remija u Premiershipu, Manchester City prekinuo je tu seriju pobijedivši pred svojim navijačima Chelsea u 15. kolu. Emmanuel Adebayor zabio je i autogol i gol, Carlos Tevez postigao je pogodak iz slobodnog urarca u 56. minuti za konačnih 2-1, a Shay Given obranio je u 83. minuti penal Franku Lampardu, kojim su gosti mogli spasiti barem jedan bod.

Chelsea je izgubio u prvenstvu nakon pet uzastopnih pobjeda, a Carlo Ancelotti potrošio je nakon dvoboja više kritika na račun suca Howarda Webba nego na slabosti vlastitog sastava.

'Smatram Webba odličnim sucem, ali u ovoj utakmici je griješio na našu štetu. Mislim da nije postojao prekršaj za slobodni udarac iz kojeg je Tevez zabio gol. Nisam baš siguran, ali moj dojam je da je Carvalho odnio loptu čisto. A Micah Richards je neposredno prije Adebayorovog gola igrao rukom, to je bilo vidljivo,' analizirao je Ancelotti.

Prednost Chelseaja pred Manchester Unitedom na čelu ljestvice istopila se s pet bodova na samo dva, ali Ancelotti zbog toga nije zabrinut.

'Nema razloga za brigu, trenutno igramo dobro, ali protiv Cityja je bilo teško jer su oni odigrali jako dobru utakmicu. Odlično su pritisnuli našu veznu liniju. Ipak, imamo još uvijek dva boda prednosti pred Unitedom, i dalje smo prvi na ljestvici,' utješio se talijanski stručnjak.