Uzbudljiva borba za Europu

Kiks Gorice: Rijeka i Hajduk vratili se u borbu za treće mjesto

U 28. kolu 1. HNL Rijeka je pobijedila Šibenik s 1:0, dok je Gorica kiksala protiv Varaždina.

U dva susreta 28. kola Prve HNL igrana u subotu postignut je samo jedan pogodak, Rijeka je kao gost svladala Šibenik sa 1:0, dok su Gorica i Varaždin odigrali bez pogodaka 0:0.

Strijelac gola vrijednog tri boda za Rijeku na Šubićevcu bio je Josip Drmić u 72. minuti.

Rijeka je odigrala odličnu brzu akciju, lopta je nekoliko puta odigrana iz prve, a na kraju je Adrian Liber odlično proigrao Drmića koji je ostao sam vrhu kaznenog prostora i smireno zatresao mrežu šibenskog vratara Lovre Rogića.

Četvrta Rijeka sada ima 45 bodova, četiri manje od treće Gorice, koja je ranije u subotu odigrala 0:0 protiv Varaždina, a pet više uz dvije utakmice više od petog Hajduka.

gol expired Rebić zabio sjajan gol, Ibrahimović isključen iako nije bilo jasno što je točno napravio divider

Šibenik je šesti sa 26 bodova, jednim više od sedmog Slavena Belupa, dva više od osme Istre 1961 i devetog Varaždina, a šest više od posljednje Lokomotive.

Gorica nastavila negativan niz

U ranijem terminu danas Gorica nije uspjela pobijediti Varaždin na domaćem terenu.

Već pet utakmica zaredom Gorica ne zna za pobjedu, a najbliže pobjedi bili su u 52. minuti susreta kada je Kristijan Lovrić pucao s lijeve strane, a gostujući vratar Dinko Horkaš loše reagirao.

Videozid o završnici HNL-a - 2 Uzbudljiva sezona HNL-a ulazi u posljednju četvrtinu: Pogledajte kakvo je stanje, čeka nas ludi rasplet divider

Odbio je loptu na glavu Josipa Mitrovića koji zabija za 1:0, ali bio je u minimalnom zaleđu tako da je gol poništen.

Sutra su na rasporedu preostala tri susreta 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige, Slaven Belupo - Osijek, Istra 1961 - Hajduk i Lokomotiva - Dinamo.