Huligani grudama na vratara i šakama na policiju!

Navijači Kaiserslauterna izazvali su dva ozbiljna incidenta prilikom gostovanja i poraza (3-0) kod Greuther Fürtha u 18. kolu druge njemačke nogometne lige...

Vodeća momčad lige tako je izgubila tri od šest bodova prednosti pred drugoplasiranim St. Paulijem. Prvi su put svoju momčad, čije je boje branio Srđan Lakić (za domaće je igrao Marino Biliškov), navijači osramotili na početku drugog poluvremena, kada su grudama snijega zasuli domaćeg golmana Stephana Lobouea, iza čijih su vratiju bili smješteni. Pod kišom snježnih gruda, u trenutku kada su domaći već vodili 3-0, njihov je golman jednostavno morao pobjeći iz 16-erca, koji je, vidi se na fotografijama, bio vidno obilježen bijelim točkama raspadnutih projektila.

Sudac je zbog tog incidenta dvaput prekidao utakmicu, i to na ukupno deset minuta. Najprije je intervenirao na samom početku drugog poluvremena (3 minute), da bi drugi prekid, pri 54. minuti dvoboja, trajao čak sedam minuta.

Navijače su na razum preko razglasa pozivali trener i sportski direktor domaćih, Marco Kurz i Stefan Kuntz.

Nastavili su Kaiserslauternovi huligani divljati i izvan stadiona. Sukobili su se šakama, grudama i komadima leda sa simpatizerima Greuther Fürtha.

U masovnoj se tučnjavi obračunavalo stotinu huligana u trenutku kada su se među njih umiješali pripadnici policije. Četiri su službenika ozlijeđena, a jedan je zatražio liječničku pomoć. Nekoliko je navijača, potvrdili su iz lokalne policijske uprave, završilo u pritvoru. Nije naveden točan broj.