Pobijedili Mađare

Zaokružili sjajni tjedan: Cedevita na drugom mjestu ABA lige

Košarkaši Cedevite u devetom kolu ABA lige u Zagrebu su svladali mađarski Szolnoki 91:86

Košarkaši Cedevite u devetom kolu ABA lige u Zagrebu su svladali mađarski Szolnoki 91:86 i na ljestvici stigli na drugo mjesto, sa šest pobjeda i tri poraza.

Nakon slavlja u četvrtak protiv Žalgirisa, uspješno su zaključili ovaj tjedan, iako su do pobjede nad Mađarima stigli puno teže od očekivanog. Gosti su, naime, nakon tri četvrtine vodili sa 68:65, a u 37. minuti ogleda imali su prednost 83:80. Domaćini su ipak bolje odigrali završnicu i upisali nove bodove.

Wright sa 18 koševa, 5 skokova i 4 asistencije, Gelabale s 15 poena i Šuput s 14 predvodili su domaću momčad, dok je u mađarskom sastavu najefikasniji bio Simon sa 16 poena.

U drugoj utakmici večeri, Crvena zvezda je kao domaćin pobijedila Krku sa 79:61. Brown i Rakočević prdvodili su domaćine s 15 koševa, do su u slovenskom sastavu Lorbek i Vladović ubacili po 11 koševa, a Lalič i Pavič po 10. (TS)