VISOKA POBJEDA

Zadar razbio Cibonu u prvom kolu ABA lige

Amar Gegić bio je najbolji igrač Zadra i utakmice s 30 poena.

CIbona - Zadar (Foto: Ranko Suvar/Cropix)

Počela je nova sezona regionalne košarkaške ABA lige, a otvorili su je košarkaši Cibone i Zadra, u ogledu u Zagrebu slavili su Zadrani 87-69 (27-17, 15-23, 23-10, 22-19).

Gosti iz Zadra žestoko su otvorili dvoboj te Cibona nije mogla zaustaviti napadački vrlo razigranog suparnika. Poveo je Zadar uz dvoznamenkastu prednost i stao. Cibona je krajem prve četvrtine uspostavila ravnotežu, a potom i dostigla Zadar te povela.

Na poluvremenu je Zadar vodio tek 42-40, ali je novi, ključni odmak, napravio početkom drugog dijela. Pobjegao je i tada Zadar na više od 10 poena prednosti, ali drugi put nije dozvolio Ciboni povratak.

Amar Gegić je bio najbolji igrač Zadra i utakmice s 30 poena, a tome je dodao pet skokova i četiri asistencije. Lovro Mazalin za goste je ubacio 16 poena uz osam skokova. Kod Cibone je Toni Ročak dao 18 koševa uz pet skokova, dok je Anthony Barber postigao 17 poena uz sedam asistencija.

U subotu će igrati treći hrvatski predstavnik, Split na domaćem parketu od 18 sati igra protiv Igokee.

Nice Čudesna utakmica u francuskom prvenstvu: Pobjeda od 8:0! divider

Schalke Sramotan poraz Schalkea: Njemački velikan vodio 3:0 pa doživio strašan poraz divider

Andrej Kramarić Kramarić iskreno o propalom transferu karijere: "Bilo je razgovora, to je jedan od najboljih klubova..." divider