Zaboraviti ovo kolo

Zadar i Split upotpunili katastrofalnu večer u ABA ligi

Zadrani su izgubili kod kuće od MZT-a iz Skoplja 68:76, a Splićani su doživjeli debakl na gostovanju kod Širokog 64:101.

Nakon što je Cibona izgubila od Crvene zvezde 63:71, crnu subotu 10. kola regionalne košarkaške ABA lige upotpunila su preostala dva hrvatska predstavnika koji su izašli na parkete.

Zadar je kod kuće izgubio od MZT-a iz Skoplja 68:76 u utakmici u kojoj je trebao doživjeti uvjerljiviji poraz, jer je nakon prve tri četvrtine gubio 19 razlike, ali je taj minus na kraju smanjen na pristojnijih osam. Iako su Zadrani u zadnju minutu ušli sa samo -4, pa je postojala nada da bi se mogao dogoditi veliki preokret, no na nadi je i ostalo. Gosti su dobro izvodili slobodna bacanja... Zadar je sa 24 koša predvodio Krasić, dok su gosti lijepo rasporedili koševe - Bakić je zabio 19, Čekovski 18 (11 skokova i 3 asistencije), Gečevski 16 (8 skokova), a Davis 15.

Split i dalje čeka na prvu pobjedu izvan svojih Gripa u povratničkoj sezoni ABA lige, a kod Širokog ne samo da su pobijeđeni, nego su demolirani. Izgubili su žuti 64:101 utakmicu u kojoj je pitanje pobjednika praktički bilo riješeno već nakon prvih 10 minuta kad su Širokobriježani otišli na 16 razlike. Do poluvremena su Vujčić i društvo primili čak 59 koševa, a zabili 30 pa je dvoboj poprimio revijalni karakter, o čemu svjedoči i konačan rezultat.
Kod indisponiranih Splićana po 14 koševa ubacili su Sobin, Dijan i Krušlin, dok je Široki predvodio Planinić sa 26 koševa i 10 skokova.

Nakon 10 odigranih utakmica Split i Cibona imaju omjer pobjeda i poraza 4-6, a Zadar je na 3-7.(Agencija VLM)