Agonija Vukova

Zvezda slavila, navijači tražili i dobili odlazak Veljka Mršića!

U prvoj utakmici 10. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u dvorani Dražena Petrovića poražena od beogradske Crvene zvezde sa 71-63...

Crvena zvezda nastavila je niz pobjeda, a ovo joj je bila čak osma, gledamo li ABA ligu i Eurocup. Vodila je Cibona u 8. minuti prve četvrtine 15-11 kada je sve krenulo nizbrdo. Do kraja prvih 10 minuta utakmice Zvezda je već stvorila +5 (21-16), a na poluvrijeme je otišla s +10 (36-26).

U prvim minutama treće četvrtine Cibona se u potpunosti vratila u utakmicu, pa čak i izjednačila na 38-38, no u drugom dijelu treće dionice beogradski sastav ponovno radi dobru seriju i odlazi na prednost s poluvremena +10.

U posljednjih je 10 minuta prednost Zvezde rasla i do 15 razlike (65-50), a na kraju se zaustavila na osam.

Najbolji igrač susreta bio je nedvojbeno Boris Savović koji je za 35 i pol minuta na parketu ubacio 12 poena, te upisao čak 14 skokova. Igor Rakočević upisao je 13, a Raško Katić 10 poena.

Kod domaćina je najefikasniji bio DJ Strawberry sa 17 poena, četiri ukradene lopte, te po dvije asistencije i dva skoka.

Navijači Cibone su nekoliko puta tijekom utakmice jasno dali do znanja što misle o treneru. 'Mršiću odlazi' orilo se vrlo dobro popunjenom Draženovom domom. Teški su dani pred Mršićem koji je svoju momčad odveo u šesti poraz zaredom.

Cibona nakon 10 odigranih utakmica u ABA ligi ima omjer 4-6, a nakon utakmice trener Veljko Mršić je poručio:

''Sad idem na sastanak s upravom i ponudit ću ostavku ako oni misle da moraju imati drugo trenersko rješenje.''

Uprava je prihvatila želju navijača i Mršić više nije trener Cibone.