Sjajni Durant i Thompson

Warriorsi odmah na startu uzeli ''break'' protiv Houstona kojem nije pomogao ni 41 Hardenov poen

Branitelji naslova Golden State Warriors poveli su u seriji na četiri pobjede nakon što su sinoć u prvoj utakmici finala Zapadne konferencije u gostima sa 119:106 svladali Houston Rocketse.

Do pobjede ih je vodio Kevin Durant s 37 koševa, dok je Klay Thompson ubacio 28, od čega je šest trica. Stephen Curry utakmicu je završio s 18 koševa i osam asistencija, a Draymond Green uz pet poena upisao je devet skokova i isto toliko asistencija.

Durant i Thompson zajedno su zabili 11 koševa, dok je Golden State povećao prednost od tri koša na 76:70 na sredini treće četvrtine. Durant je nakon toga zabio zadnjih šest koševa u trećoj četvrtini prije nego je Thompson otvorio zadnju četvrtinu sa sedam poena koji su Warriorsima donijeli sigurnu prednost.

Kod Houstona najbolji je bio James Harden s 41 poenom i sedam asistencija, a Chris Paul dodao je 23 koša i 11 skokova.

Houston je domaćin i druge utakmice u srijedu prije nego što se serija prebaci u Oakland.

Golden State imao je šut iz igre 52,3, a Houston 45,9 posto. Obje su momčadi pogodile 13 trica.