Slijedi Lietuvos

'Vukovi' uspjeli svladati Cholet za ostanak u igri za Euroligu!

Košarkaši Cibone uspješno su započeli kvalifikacijski turnir za Euroligu...

Momčad Joke Vrankovića u prvom je susretu kvalifikacijskog turnira za Euroligu u Vilniusu svladala francuski Cholet 77:70 (39-40).

U svojoj prvoj natjecateljskoj utakmici u ovoj sezoni izabranici Josipa Vrankovića uspješno su položili ispit protiv francuske momčadi, te pobjedom prošli u polufinale turnira gdje ih čeka domaćin turnira Lietuvos Rytas.

Vrankovićeva je momčad ovom pobjedom tako ostala u utrci za plasman u Euroligu, ali bi na tom putu trebala uspješno preskočiti još dvije prepreke.

Naime, u Vilniusu i Charleroiju igraju se dva kvalifikacijska turnira. Na oba će zaigrati osam momčadi, a samo će pobjednici igrati ove sezone u Euroligi, dok će ostalih 14 klubova igrati u Eurokupu.

Cibona je pobjedu protiv Choleta osigurala zahvaljujući prvenstveno odličnoj obrani u zadnjih 15 minuta utakmice. Bio je to većim dijelom vrlo izjednačen susret, u kojem je Cholet do najveće prednosti, 53-47, stigao u 25 minuti. Vodili su Francuzi u 29. minuti sa 56-53. Cibona je tada napravila seriju 14-0, povela sa 67-56 u 35. minuti i prelomila utakmicu.

Antwain Barbour je bio najbolji igrač Cibone sa 16 poena (5-9 iz igre, 6-7 iz slobodnih bacanja), uz po 3 skoka i asistencije, te 7 iznuđenih osobnih pogrešaka. Demonte Harper je dodao 13, Damjan Rudež 11, a Briana Chasea 10 poena. U Choletu je najbolji bio Talor Battle s 23 koša.

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici, Lietuvos Rytas je pred gotovo 6.000 gledatelja u Siemens Areni pobijedio Budućnost sa 83-64 (40-32). Domaćini su dobili drugu četvrtinu s 19-10, a posljednju sa 27-15.

Litavsku momčad predvodili su Seibutis sa 17 i Rice sa 16 koševa, dok se u podgoričkoj momčadi najviše istaknuo Vučević sa 18 koševa i 6 skokova.

STATISTIKA

Cibona 77
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
Ekipa   - - - 6 0

Pobjednik ogleda između Lietuvos Rytasa i Cibone igrat će kvalifikacijsku utakmicu za Euroligu, dok će se poraženi morati zadovoljiti s nastupom u Eurokupu, kao i svih 14 momčadi koje ne uspiju osvojiti jednu od dvije kvalifikacijske skupine.

Ona druga skupina igra se u Charleroiju, a u prvoj četvrtfinalnoj utakmici je ALBA iz Berlina očekivano pobijedila Rigu s 82-60.