VIDEO NBA: Chicago Bullsi korak do finala Istoka!

Košarkaši Chicago Bullsa stigli su na korak do finala doigravanja Istočne konferencije u NBA ligi nakon što su upisali i treću pobjedu protiv Atlanta Hawksa.

Bullsi su u prepunom United Centeru slavili sa 95-83 i trenutačno je omjer - u seriji koja se igra na četiri pobjede - 3-2 za Bullse. Šesta, a moguće i posljednja utakmica, na rasporedu je u Atlanti u četvrtak. Izbori li Chicago finale Istoka bit će to po prvi puta od 1998. godine kada su Michael Jordan i Scottie Pippen stigli do posljednjeg naslova za čikašku momčad u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

Bullsi su do pobjede stigli u posljednjoj četvrtini utakmice u kojoj su Derrick Rose (33 poena, devet asistencija) i Taj Gibson (šut 5-5) igrali "svoju" utakmicu. Naime, taj je dvojac Bullsa ubacio svaki po jedanaest poena (Gibson sve svoje) u posljednjih dvanaest minuta čime je susret i usmjeren prema trećoj pobjedi domaćina ovog ogleda. Rezultat zadnje četvrtine bio je 26-15 za Chicago.

„Stvarno je zabavno igrati protiv dobre momčadi“, rekao je sa smiješkom MVP lige Derrick Rose dodavši: „Trener nam uvijek govori kako moramo proći kroz vatru svi zajedno. Svaka serija testira nas na sve moguće načine, no mislim da nas je to još više sjedinilo“.

Jeff Teague je ponovno dobro nadomjestio ozlijeđenog Kirka Hinricha te je po treći puta u ovoj seriji ubacio 21 poen. Zanimljivo, sve tri utakmice s kojima se on mogao pohvaliti vlastitom statistikom, a imao je i sedam asistencija, njegova je momčad izgubila.

NBA doigravanje, konferencijski polufinale:

Istok

Chicago (1) - Atlanta (5) 95-83 (Rose 33p, 9a, Deng 23p, 4s / Teague 21p, 4s, 7a)

(Chicago vodi u seriji 3-1)