Da se čuda u košarci još uvijek događaju najbolji je dokaz utakmica Bešiktaš - Hemofarm 91:94 u Eurokupu i dramatična završnica kakva se rijetko viđa.

Allen Iverson, najzvučnije pojačanje koje je u posljednje vrijeme iz NBA prešlo u Europu, tako neće po dobrome pamtiti svoj debitantski nastup u dresu Bešiktaš koji ga je za sljedeće dvije sezone odlučio platiti čak 4 milijuna američkih dolara.

Pri rezultatu 60:60 domaći su bez Iversona na parketu napravili seriju 19:2 za vodstvo 79:63 da bi ubrzo stigli do ogromnih 82:65 (plus 17!). Tada su se domaći igrači opustili jer su očito mislili kako je utakmica gotova. Video snimka sve govori, nešto manje od 4 minute prije kraja utakmice

Video snimka posljednjih minuta utakmice pri vodstvu Bešiktaša 85:74 dokaz je kako je moguće izgubiti već dobivenu utakmicu pred svojim navijačima i punom dvoranom.
Nekoliko brzopletih poteza i očajnički šutevi igrača Hemofarma iza linije za tri poena glavne su karakteristike ove utakmice. Nešto više od minute prije kraja Bešiktaš je imao velikih sedam poena prednosti – no i to su igrači u bijelim dresovima uspjeli prosuti! U tri napada u nizu Borisov, Mačvan i Pavković zabili su svaki po tricu i tada je bilo jasno da su igrači Bešiktaša – izgubljeni.

Nekoliko sekundi prije kraja ove dramatične utakmice Iverson je tricom pokušao odvesti utakmicu u produžetak, ali nije išlo… Nakon tog promašaja Iversona lopta je ipak nekako došla do Cetina, no i on je promašio otvorenu tricu za produžetak.

Sudeći po prvoj europskoj utakmici Iversona ovo je samo početak jedne tužne priče o nekad ponajboljem igraču NBA lige kojem – bez obzira na veliku plaću u Turskoj – ova epizoda zaista nije trebala.