VIDEO Za povijest: Grizzliesi priredili najveću senzaciju 'playoffa'

Košarkaši Memphis Grizzliesa plasirali su se polufinale Zapadne konferencije NBA lige.

Pobjedom 99-91 u svom FedExForumu nad San Antonio Spursima Grizzliesi su došli do ukupne pobjede u seriji s 4-2.

Na taj su način u Memphisu uknjižili svoju prvu pobjedu u nekoj seriji doigravanja ikad. U prva tri pojavljivanja u doigravanjima Grizzliesi su redovito 'pometeni' u prvom krugu, te su do serije sa Spursima imali omjer pobjeda i poraza 0-12. Sada su, pak, postali tek druga momčad u povijesti NBA lige koja je uspjela izbaciti najboljerangiranu momčad konferencije iz regularnog dijela u prvom krugu doigravanja otkako se serija igra po sistemu 'bolji iz sedam utakmica'.

Memphis je do trijumfa predvodio sjajni Zach Randolph koji je ubacio 31 koš uz 11 skokova, od čega je čak 17 koševa zabio u posljednjoj četvrtini. Ujedno je zabio 13 od zadnjih 20 koševa svoje momčadi. Marc Gasol ubacio je 12 koševa uz 13 skokova, dok su dvoznamenkasti bili i Tony Allen i Greivis Vasquez koji su ubacili svaki po 11 koševa. San Antonio je košem Antonija McDyessa četiri minute i 40 sekundi prije kraja imao vodstvo 80-79, ali do kraja Spursi nisu uspjeli pronaći pravo rješenje za Randolpha. Najefikasniji u redovima poražene teksaške momčadi bio je Tony Parker s 23 koša, Manu Ginobili zabio je 16, a Tim Duncan 12 uz 10 skokova.

Memphis je u ovom susretu u potpunosti dobio bitku pod koševima. Tako su Grizzliesi u potpunosti nadskakali Spurse (43-32) iz čega su proizašla čak 24 postignuta koša više iz reketa (62-38).

U polufinalu Zapada Memphis će snage odmjeriti s Oklahoma Cityjem. Prva utakmica serije na rasporedu je već u nedjelju na parketu Oklahoma City Arene.

NBA doigravanje, konferencijsko četvrtfinale:

Zapadna konferencija:

Memphis (8) – San Antonio (1) 99-91 (Randolph 31k, 11s, M. Gasol 12k, 13s / Parker 23k)

(Memphis je dobio seriju 4-2)