Košarkaši Los Angeles Lakersa, Dallas Mavericksa i Atlanta Hawksa izborili su konferencijska polufinala u NBA ligi. Sve su momčadi svoje serije prvog kruga doigravanja dobili rezultatom 4-2...

Aktualni prvaci Lakersi izbjegli su igranje sedme utakmice u seriji gostujućom 98-80 pobjedom nad New Orleansom. Kobe Bryant zabio je 24 koša, Andrew Bynum 18 uz 12 skokova, a Pau Gasol 16 koševa uz 8 skokova za pobjedničku momčad. Lakersi uvjerljivi trijumf mogu ponajprije zahvaliti koševima zabijenim nakon skokova u napadu. Skupili su ukupno 14 takvih skokova i iz njih zabili 21 koš, napram tek 4 koša Hornetsa. Poraženi sastav predvodio je Carl Landry s 19 koševa, dok je Chris Paul ubacio 10 koševa uz 11 asistencija i 8 skokova.

U polufinalu Zapadne konferencije Lakersi će igrati protiv Dallas Mavericksa koji su seriju protiv Portland Trail Blazersa riješili gostujućim trijumfom 103-96. Portland je dobro otvorio utakmicu i nakon prve četvrtine imao prednost osam koševa (27-19), ali Mavericksi su uspjeli preokrenuti susret i na ulasku u posljednju dionicu imali su prednost od 13 koševa (75-62) koju su do kraja uspješno i sačuvali iako su se domaćini na 5:24 minuta prije kraja približili na samo minus 1 (86-85). Po običaju, Maverickse je predvodio Dirk Nowitzki s 33 koša i 11 skokova, a sjajnu pomoć imao je u Jasonu Terryju koji je ubacio 22 koša. Kod Portlanda je najbolji bio Gerald Wallace s 32 koša i 12 skokova iako je imao problema s ozljedom leđa zbog koje je propustio veći dio druge četvrtine. LaMarcus Aldridge dodao je 24 koša uz 10 skokova za Trail Blazerse koji u doigravanju nikad nisu uspjeli pobijediti u seriji nakon zaostatka 2-3.

Atlanta Hawksi izbacili su favorizirani Orlando Magic s 84-81 pobjedom u svojoj Philips Areni i tako se osvetili floridskom sastavu za 'metlu' u prošlogodišnjem polufinalu doigravanja. U neizvjesnoj utakmici imao je Orlando priliku odvesti utakmicu u produžetak u dva navrata, no prvo je J.J. Redick promašio otvorenu tricu, da bi kasnije sa zvukom sirene tricu Jasona Richardsona uspio blokirati Josh Smith.

Hawkse su do pobjede predvodili Joe Johnson s 25 koševa i 10 skokova i Jamal Crawford koji je ubacio 19 koševa. Kod Orlanda, najbolji je bio Dwight Howard s 25 koševa,15 skokova, 3 blokade, ali i šest izgubljenih lopti, dok je Hedo Türkoglu ubacio 15 koševa. Hawksi pobjedu mogu zahvaliti superiornosti u napadačkom skoku (14-7).

U sljedećem krugu doigravanja Atlanta će igrati protiv Chicago Bullsa. Serija započinje u ponedjeljak u čikaškom United Centeru.

NBA doigravanje, konferencijska četvrtfinala:

Istočna konferencija:

Atlanta (4) – Orlando (5) 84-81 (Johnson 23k, 10s / Howard 25k, 15s, 3bl, Türkoglu 15k)

(Atlanta dobila seriju 4-2)

Zapadna konferencija:

New Orleans (7) – LA Lakers (2) 80-98 (Landry 19k / Bryant 24k, Bynum 18k, 12s)

(Lakersi dobili seriju 4-2)

Portland (6) – Dallas (3) 96-103 (Wallace 32k, 12s / Nowitzki 33k, 11s, Terry 22k, 8a)

(Dallas dobio seriju 4-2)