Bez svog najboljeg igrača Dirka Nowitzkog i trećeg strijelca momčadi Carona Butlera Dallas Mavericksi jednostavno nemaju snagu za parirati dobrim sastavima. Oklahoma City Thunderi, koji to i jesu, slavili su u American Airlines Centeru 99-95...

Sjajni Nijemac propustio je i šestu uzastopnu utakmicu, što mu se nikada do sada u NBA karijeri započetoj 1998. godine nije dogodilo. U periodu bez Nowitzkoga Dallas je ostvario samo dvije pobjede.

Tyson Chandler ubacio je 14 koševa i uhvatio 18 lopti pod obručima, a Shawn Marion zabio 25 poena, što mu je i rekord sezone, međutim, unatoč naizgled neizvjesnoj završnici treba reći da su gosti, predvođeni s 28 poena Kevina Duranta, pet minuta prije kraja imali jedanaest koševa prednosti što domaćin niti u jednom trenutku nije uspio smanjiti na više od četiri razlike.

U drugoj utakmici dana Sacramento Kingsi odigrali su napadački najboljih 48 minuta i svladali Denver Nuggetse 122-102 usput poklonivši svom treneru Paulu Westphalu 300. pobjedu karijere.

Tyreke Evans, prošlosezonski najbolji novak najjače košarkaške lige svijeta, povukao je s 27 poena i 12 asistencija, DeMarcus Cousins dodao 20, a još su četvorica igrača domaće momčadi ubacila ne manje od 13 poena u tek osmoj pobjedi Kingsa u 33. utakmici sezone. Carmelo Anthony je utakmicu završio s 26 koševa za poraženi Denver, dok je Nene Hilario dodao 17 uz osam skokova.

NBA liga, četvrtak:

Sacramento - Denver 122-102 (Evans 27p, 5s, 12a, Cousins 20p, 6s, 4il / Hilario 17p, 8s, 3bl)
Dallas - Oklahoma City 95-99 (Chandler 14p, 18s / Durant 28p, Green 16p, 9s)

13. L.A. Clippers 35 11 24 -119
14. Minnesota 36 9 27 -208
15. Sacramento 33 8 25 -193