Miami Heat je u svojoj dvorani s 96-85 (18-15, 25-25, 25-25, 28-20) pobijedio Chicago Bullse i na taj način s 2-1 poveo u finalu Istočne konferencije.

Miami je do pobjede vodio sjajni Chris Bosh koji je u 43 minute koliko je proveo na parketu ubacio 34 koša s odličnim postotkom šuta 813-18). Tome je dodao i 6 skokova, po 2 asistencije i ukradene lopte te jednu bananu i predstavljao je nerazrješivu zagonetku za obrambene igrače Bullsa. Bosh je većinu svojih koševa dao iz šuteva s 5-6 metara, ali imao je i nekoliko uspješnih ulazaka pod koš.

"Bosh je bio jako raspoložen. Kada je netko raspoložen poput njega, onda i dalje igramo na njega“, rekao je nakon utakmice američkim novinarima LeBron James koji je tijekom cijele utakmice koristio udvajanja igrača Chicaga kako bi razigravao Bosha. LeBron je na kraju završio s 22 koša, 10 asistencija i 6 skokova. Treći dio Miamijeve 'Velike trojke', Dwyane Wade, bio je najmanje raspoložen, ali je svjedno imao solidan učinak (17k, 9s, 3a). Eric Spoelstra, trener Miami Heata, odlučio je rotaciju zaustaviti na samo 8 imena što mu je omogućio Udonis Haslem koji se uspješno vratio nakon ozljede.

S druge strane, Chicago Bullsi su napokon dočekali Carlosa Boozera (26 koševa, 17 skokova), ali MVP regularnog dijela sezone, Derrick Rose, i dalje ne pokazuje ono najbolje u ovoj seriji. U prvom poluvremenu Rose je bio jako neučinkovit, a nije pogađao ni ulaze pod koš ni vanjske šuteve, a cijelo poluvrijeme je završio sa samo jednom asistencijom. U drugom poluvremenu je bio nešto bolji (završio je utakmicu s 20k, 5s, 5a), ali je u ključnim trenutcima utakmice loše odigrao nekoliko uzastopnih napada.

"Ovo je definitivno frustrirajuće. Izašli smo na teren bez agresije i velike želje. Miami je u svakoj situaciji našao način za doći do pobjede“, rekao je nakon utakmice Rose. "U skoku smo bili odličan, ali nismo dobro zatvarali njihove vanjske šuteve“, kritičan je bio trener Bullsa Tom Thibodeau.

Inače, kada je Joakim Noah u prvoj četvrtini otišao na klupu zbog dva prekršaja, jedan gledatelj mu je nešto dobacio, a francuski centar ga je nazvao homoseksualcem. Nakon utakmice Noah se odmah ispričao. "Bio sam nervozan i rekao sam nešto što nisam smio. Ispričavam se“, rekao je Noah, a NBA liga nije odmah reagirala na ovaj eksces. No, vjerojatno će Noah dobiti neku kaznu jer su u SAD-u 'alergični' na takve ispade. Podsjetimo, Kobe Bryant je zbog sličnog ekscesa (on je suca vrijeđan na homoseksualnoj osnovi) kažnjen s 100 tisuća dolara.