VIDEO Kasun slaveći pobjedu zamalo brutalno nokautirao Crnogorca

Završnica utakmice između Zagreba i Budućnosti je nešto što se rijetko viđa…

U vrlo važnoj gostujućoj pobjedi 80:77 Zagreba nad podgoričkom Budućnosti igrač utakmice definitivno je bio 30-godišnji centar Mario Kasun, 215 cm visoki Vinkovčanin.

Za 31 i pol minutu Kasun je ubacio 28 koševa uz savršen šut iz igre 14-14. Uz to je imao sedam skokova i tri blokade te ukupnu valorizaciju 36!

Centri Budućnosti nikako nisu uspjevali zaustaviti 130 kg teškog Kasuna koji je u posljednjoj minuti na poprilično bizaran način kod četiri koša prednosti za svoju momčad dobio petu osobnu pogrešku.

U završnici utakmice, točno 17,5 sekundi prije kraja kod rezultata 74:78, Kasun je slučajno slaveći loptu koju su osvojili zamahnuo rukom te udario podlakticom Nikolu Otaševića u glavu. Zamalo ga je pogodio šakom što bi sigurno dovelo do teže ozljede playmakera Budućnosti (video snimka Arenesport sve govori!).

''Do udarca je došlo sasvim slučajno, kao što se vidi i na snimci. Udario sam ga podlakticom, ali je Otašević odglumio da sam ga jače udario. Na kraju sam ja dobio namjernu osobnu, a Budućnost loptu sa strane", rekao je Kasun za GOL.hr.

''Nisam ga vidio, ali da sam ga udario punom šakom završio bi na Hitnoj.''

Centar Zagreba smatra kako njegov klub ima velike šanse da dođe do Final Foura u Ljubljani pa čak i da ode do kraja.

Nakon kraće stanke Otaševića je pogodio tri slobodna bacanja za minus jedan (77:78) nakon čega je uslijedila prava drama…

„Dobili smo jer smo imali sreće u finišu utakmice. Jedna lopta je igrača Budućnosti udarila u nogu, a drugi put su promašili šut. Bili smo na konopcima, ali smo na kraju zasluženo dobili nakon slabog početka“, iskren je nakon utakmice bio trener Zagreba Mladen Erjavec.