Hrvatski košarkaš Caje Laboral Stanko Barać odigrao je vrlo dobru utakmicu u San Antoniju, na gostovanju kod Spursa u sklopu NBA predsezone...

Na parketu AT&T Centera Spursi su pobijedili Caju Laboral 108-85, a hrvatski centar je odigrao skoro 37 minuta i u tom periodu upisao 17 koševa (šut iz igre 7/20), 11 skokova, tri blokade i pet izgubljenih lopti.

Također, Barać je bio glavni protagonist incidenta krajem prve četvrtine u kojem je nenamjerno u borbi za loptom ozlijedio najveću zvijezdu protivničke momčadi Tima Duncana. Zahvatio je Barać Duncana prstom po oku, zbog čega je centar domaćeg sastava ostao u svlačionici skoro do poluvremena.

Ipak, nakon zelenog svjetla od klupskih liječnika Duncan se vratio u igru, te je u 12 minuta u igri u trećoj i četvrtoj četvrtini skupio 10 koševa i 11 skokova.

'Na početku me dosta boljelo, ali sada je sve dobro. Ionako mi je potrebno samo jedno oko,' šalio se Duncan nakon utakmice.

Inače, Barać je bio treći najefikasniji igrač svoje momčadi, budući da je David Logan ubacio 20, a Mirza Teletović 18 koševa. Spurse je predvodio Tony Parker s 22 koša.

Od ostalih utakmica spomenimo 95-85 pobjedu Houston Rocketsa nad New Jersey Netsima u utakmici igranoj u kineskom Guangzhou, kao i 90-87 pobjedu moskovskog CSKA nad Cleveland Cavaliersima u Quicken Loans Areni.

CSKA je do pobjede nad bivšim klubom LeBrona Jamesa predvodio Ramunas Šiškauskas s 22 koša, dok je bivši Cibinin razigravač Jamont Gordon upisao 19 koševa, 7 skokova i 6 asistencija.

U utakmici igranoj u Guangzhou publika je naravno razdragano dočekala svog miljenika Yao Minga, a ovaj im se za 19 minuta na parketu na podršci odužio s 10 koševa i 5 skokova.