stavio weestbrooka na poster

Kakva noć Ivice Zupca: Utakmicom karijere pomogao Lakersima u rušenju Thundera!

Ivica Zubac upisao je double-double učinak u velikoj pobjedi Los Angeles Lakersa.

Ivica Zubac i Kuzma slave (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Ivica Zubac odigrao je utakmicu karijere u NBA ligi, u kojoj je zajedno s Kyleom Kuzmom predvodio Los Angeles Lakerse do neočekivane pobjede protiv Oklahome City Thundera! Hrvatski centar je u pobjedi 138:128 nakon produžetka upisao 26 poena, 12 skokova i jednu asistenciju.

"Cijelu sezonu je odličan. Svaki put kad ima minutažu i njegov doprinos je velik. Danas je dobio priliku i nijednog trenutka se nije umorio. Ponosan sam na njega", izjavio je Zubčev suigrač Lonzo Ball koji je sa 18 koševa, 10 asistencija i šest skokova bio drugi važan kotačić u pobjedi.

Zubac je s klupe upisao 28 minuta i u tom vremenu ubacio 12 od 14 pokušaja iz igre, te dva od tri šuta s linije slobodnog bacanja. Bio je čovjek koji je uz Kuzmu (32 poena) vukao Lakerse na svojim leđima, jer i dalje nema najboljeg igrača današnjice LeBrona Jamesa zbog ozljede prepona.

Posebno impresivan trenutak za Zupca bio je u završnici posljednje četvrtine kada je snažno zakucao pored Russella Westbrooka za 116:116 i pritom zaradio dodatno slobodno bacanje.

Momčad iz Los Angelesa upisala je jednu od rijetkih pobjeda bez Jamesa i to na parketu treće momčadi lige.

Bojan Bogdanović je ubacio devet koševa uz šut 3/11 u domaćem porazu Indiane, od koje je sa 120:96 bolja bila Philadelphia.

Washington je svladao New York Knickse sa 101:100 u dvoboju odigranom u Londonu, a Mario Hezonja je za poraženu momčad odigrao 19 i pol minuta u kojima je ostao bez ubačaja šutirajući 0/4 iz igre, a imao je šest skokova i jednu asistenciju.

Dragan Bender nije sudjelovao u porazu Phoenixa 111:109 na gostovanju u Torontu.