Sportsko poštovanje

Trener Partizana u Zadru dočekan velikim pljeskom, Split izgubio od Zvezde i ostao bez doigravanja

Najbolja momčad ABA lige - Partizan - u dvoboju posljednjeg 26. kola slavila je u Zadru 88-78

Željko Obradović (Foto: Sime Zelic/PIXSELL)

Košarkaši Zadra nisu uspjeli zaustaviti Partizan, najbolju momčad ABA lige, u dvoboju posljednjeg 26. kola momčad iz Beograda je slavila u Zadru 88-78 (24-15, 25-15, 15-25, 24-23). Navijači Zadra pljeskom su dočekali trofejnog trenera Partizana Željka Obradovića.

Od samog početka je Partizan, koji će ove sezone igrati četvrtfinale Eurolige protiv madridskog Reala, preuzeo kontrolu rezultata. Brzo se rezultatski odvojio od Zadra, na prijelazu između prve dvije četvrtine stvorio je dvoznamenkastu prednost, a potom otišao i na 20-ak razlike.

Zadrani su odlično odigrali treću četvrtinu. Taj su dio igre dobili 25-15, a još su opasnije prijetili u uvodnom dijelu posljednje dionice. No, do kraja nisu uspjeli ugroziti najbolju momčad ABA lige koja je na kraju slavila 88-78.

Zadar sada čeka ishod utakmice Crvene zvezde i Splita, koja se igra u nastavku ponedjeljka, od 20 sati. Na putu prema doigravanju Zadranima odgovara poraz Splićana.

Kod Zadra je prvi strijelac bio Juan Davis koji je ubacio 22 poena, a tome je dodao osam skokova. Luka Božić je odigrao odlično te je ubacio 13 poena uz 13 skokova i devet asistencija.

Partizan su do pobjede vodili James Nunnally s 18 koševa te Kevin Punter koji je ubacio 15.

Split porazom od Crvene zvezde ostao bez doigravanja

Košarkaši Splita dugo su vremena prijetili Crvenoj zvezdi, ali su na kraju poraženi u Beogradu 74-83 (21-23, 15-16, 25-24, 13-20), u susretu posljednjeg 26. kola regionalne ABA lige.

Tri četvrtine Splićani su mučili favoriziranog domaćina te su prijetili euroligaškoj momčadi da će, nakon Zadra i Cibone, slaviti protiv njih ove sezone u ABA ligi.

Crvena zvezda je cijelo vrijeme vodila, ali sve do zadnje dionice ta je prednost bila minimalna. Početkom zadnje četvrtine Crvena zvezda je napravila seriju 16-2 i time ipak slomila Splićane koji su zbog toga ostali bez šanse za ulaskom u doigravanje. Ovaj rezultat je, pak, odgovarao Zadru koji će nastupiti u doigravanju, ali još treba pričekati ostatak rezultata kako bi se vidjelo s koje pozicije.

Crvena zvezda je ovom pobjedom zadržale male, ali ipak šanse za dolazak na prvo mjesto ljestvice. Najbolji igrač u domaćem sastavu je bio Filip Petrušev s 25 poena i šest skokova.

Kod Splita je Shannon Shorter ubacio 21 poen uz pet skokova i šest asistencija. Lewis Sullivan je dodao 18 uz šest skokova.

Ranije tijekom ponedjeljka košarkaši Zadra nisu uspjeli zaustaviti Partizan, najbolju momčad ABA lige. Momčad iz Beograda je slavila u Zadru 88-78 (24-15, 25-15, 15-25, 24-23).

Na vrhu ljestvice je Partizan s omjerom 23-2. Slijedi Crvena zvezda s 21-3 i utakmicom manje te Budućnost s 18-7 i Cedevita Olimpija sa 17-8. Zadar je trenutačno sedmi s omjerom 11-15, dok je Split na omjeru 10-16.