Superkup: Barcelona osramotila Real

Košarkaši Barcelone nanijeli su težak poraz svome najvećem suparniku Real Madridu u polufinalu španjolskog Superkupa u Vitoriji. Katalonci su slavili s nevjerojatnih 89-55, a Real je još dobro i prošao...

Bila je to demonstracija moći europskog prvaka koju je na svojoj koži na bolan način osjetio 'kraljevski klub'. Madriđani nisu imali nikakav odgovor na sjajnu obranu Barcelone koja je od prve minute zavladala parketom.

Prva je četvrtina završila rezultatom 26-15, u drugoj je prednost momčadi Xavija Pascuala narasla i na preko 20 poena, a Real je na kraju na poluvrijeme otiša s još koliko-toliko prihvatljivih minus 16 (45-29). No, ono što je uslijedilo doista se rijetko viđa u dvobojima tako velikih klubova.

Barcelona je u trećoj četvrtini na krilima odlične obrane, ponajprije Rickyja Rubija, napravila seriju 22-0, a u jednom je trenutku vodila s čudesnih 40 poena razlike (74-34)! Treću je četvrtinu katalonski klub dobio s 31-8. Real je do kraja uspio barem malo ublažiti poraz, ali ovaj će dan košarkaši Ettorea Messine teško tako skoro zaboraviti.

Loš je, kao i cijeli Real, bio i hrvatskireprezentativac Ante Tomić koji je za 22 minute četiri koša (šut za dva poena 2-8), te četiri skoka i jednu asistenciju

Loš je, kao i cijeli Real, bio i hrvatskireprezentativac Ante Tomić koji je za 22 minute četiri koša (šut za dva poena 2-8), te četiri skoka i jednu asistenciju. Kod Barcelone je Terence Morris ubacio 16 koševa, po 13 su dodali Rubio i Pete Mickeal.

'Moji igrači nisu bili u stanju zaustaviti Barceloninu oluju. Ovo je ozbiljan poraz i preuzimam odgovornost za njega. Prirodno je u situaciji kada momčad igra tako loše da je trener prvi na udaru', izjavio je talijanski stručnjak nakon utakmice u Vitoriji.

'Sada možemo razmišljati o tome da sve bacimo u vjetar i tvrditi da je sve u momčadi kaotično ili iz svega ovoga možemo izvući pozitivne stvari i nastaviti raditi i nadati se da ćemo s razvojem sezone doći na razinu koju želimo. U petak smo stali nakon što smo naletjeli na prvu teškoću, ali vjerujem da će ta utakmica biti dobra lekcija za naše mlade igrače', zaključio je Messina.

Barcelona će u finalu igrati protiv Valencije koja je u drugom polufinalnom dvoboju svladala španjolskog prvaka i domaćina turnira Caju Laboral sa 67-66.