warriorsi na pragu povijesti

Stravičan pad mlade zvijezde izazvao muk u dvorani: Slomio dva prednja zuba!

Golden State Warriorsi stigli su na prag rušenja novog rekorda. Za to će im biti potrebne još tri pobjede u gostima.

Kris Dunn pada na lice (Screenshot)

NBA prvaci Golden State Warriorsi sinoć su upisali 14. uzastopnu pobjedu u gostima. U Chicagu su svladali domaće Bullse sa 119:112. Do pobjede ih je predvodio Klay Thompson s 38 poena, a Stephen Curry dodao je 30.

Kevin Durant ubacio je 19 koševa u pobjedi Golden Statea, koji je izjednačio treći najdulji pobjednički niz u gostima u povijesti NBA lige. Rekord drže Los Angeles Lakersi sa 16 gostujućih pobjeda iz sezone 1971./72.

Najbolji kod Chicaga bio je Nikola Mirotić koji je utakmicu završio sa 24 poena.

Golden State je nadigrao Chicago 32:12 u trećoj četvrtini za vodstvo od 95:78. Bullsi su se probudili pred kraj i stigli su na 112:107 nakon zakucavanja Dunna nešto manje od tri minute prije kraja. Warriorsi na to odgovaraju Thompsonovim košem i Durantovom tricom. Thompson je također pogodio dva slobodna bacanja 17,4 sekundi prije kraja.

Utakmicu je obilježio i težak pad Krisa Dunna, koji je nakon zakucavanja snažno lupio licem o parket i slomio dva prednja zuba!

Los Angeles Lakersi Ivice Zubca nisu pružili jači otpor Oklahoma City Thunderu, koji su ih svladali sa 114:90. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Oklahoma City nadigrala Lakerse 33:18.

Carmelo Anthony je zabio 27 koševa za Thunder, a Steven Adams utakmicu je završio sa 21 poenom i deset skokova. Russell Westbrook ubacio je 19 koševa uz šest skokova i sedam asistencija.

Najučinkovitiji u redovima Lakersa bio je Julius Randle sa 16 koševa, a Ivica Zubac odigrao je devet minuta i u tom je vremenu zabio dva koša (1/3) te ugrabio jedan skok.

Thunder je u potpunosti nadskakao Lakerse, bili su bolji sa 54:30, od čega 21:6 u napadu.

Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers 114:90
(Ivica Zubac je igrao devet minuta za LA Lakerse, zabio je dva koša i upisao jedan skok)

Sacramento Kings - Utah Jazz 120:105

Los Angeles Clippers - Denver Nuggets 109:104