Dvostruka kruna

Spahija s Fenerom osvojio dvostruki naslov u Turskoj!

Košarkaši hrvatskog trenera Nevena Spahije obranili su dvostruku krunu osvojivši Kup i prvenstvo Turske...

Nakon što su još ranije slavili u Turskom kupu, košarkaši Fenerbahčea u petak su do naslova došli i u tamošnjem prvenstvu.

Za obranu ligaškog naslova sastav Nevena Spahija morao je odigrati šest finalnih utakmica protiv Galatasaraya, a u ovoj posljednjoj slavili su u Abdi İpekçi areni 91-88 pobjedu.

Do naslova su došli s ukupnih 4-2 protiv gradskog rivala iz Istanbula za kojeg je hrvatski centar Lukša Andrić u petak sakupio 19 minuta i iskoristio ih za sedam poena (2-5 za dvicu, 3-4 slobodna bacanja) i četiri skoka.

U redovima pobjedničke momčadi po osam su koševa ubacila obojica Hrvata. Roko Leni Ukić uz šut 2-5 za dvicu, 0-3 za tricu i 4-6 sa crte slobodnjaka, čemu je pridodao i pet asistencija, a Marko Tomas uz 2-6 za dvicu, 1-3 za tricu i 1-2 sa slobodnih bacanja.

Ukić, koji je s četiri slobodna bacanja u zadnjih trinaest sekundi usmjerio utakmicu prema pobjedi gostiju, je odigrao 29 minuta, četiri više od Tomasa.

Dodajmo da je najbolji strijelac utakmice bio Fenerov Ömer Onan s 20 koševa.