Dramatična završnica

Šokantan poraz Zadra: Vodili 39 minuta pa izgubili nakon čudesnog preokreta Mege

Košarkaši Zadra u susretu su 7. kola regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od Mega Bemaxa s 80-84 (27-15, 14-22, 24-18, 15-29).

Zadrani su u petak izgubili utakmicu u kojoj su vodili punih 39 minuta, susret su otvorili serijom 9-2, najveću prednost od 14 razlike (27-13) imali krajem prve četvrtine, a dvije i pol minut eprije kraja još uvijek su imali komfornu prednost od 80-72. No, gosti su dvoboj zaključili serijom 12-0 kojom su stigli do velikog preokreta.

Do prvog vodstva na utakmici mega je stigla zakucavanjem Marjanovića 40 sekundi prije kraja nakon što je Magarity izgubio loptu u napadu Zadra. Potom je Little promašio šut za prednost Zadra, a nakon što je Atić promašio oba slobodna bacanja 22 sekunde prije kraja, gosti su uspjeli ostvariti skok u napadu nakon kojega je Marjanović košem i dodatnim slobodnim bacanjem odveo Megu na nedostižna četiri poena prednosti.

Mario Little je s 22 koša bio najefikasniji kod Zadra, dok je Kostja Mushidi s 18 poena predvodio Megu.

Nakon sedam kola Zadar ima omjer pobjeda i poraza 2-5, a Mega 6-1.