Sjajni Ante Tomić vodio Real do gostujuće pobjede!

U subotu su odigrane dvije utakmice 3. kola španjolske košarkaške ACB lige, a dva uglednika, Barcelona i Real Madrid, upisali su gostujuće pobjede...

Real je u neizvjesnoj završnici prošao Bilbao i pobijedio 75-73. Najboljeg je igrača trener Ettore Messina imao u hrvatskom reprezentativcu Anti Tomiću koji je utakmicu završio sa 14 poena i devet skokova (za 22 minute), te je u obje domene predvodio sve igrače Reala.

Imao je i dvije blokade, a za dva poena je gađao 50 posto (7 od 14), dok je promašio i jednu tricu. Kada je bilo gusto, imao je i dobru potporu u Sergiju Llullu i Carlosu Suarezu, budući da su obojica ubacila po 13 poena.

Kod domaćina je 25 minuta na parketu proveo drugi hrvatski reprezentativac Marko Banić. Postigao je sedam poena uz pet skokova, a za dva poena je gađao 3-5 i 1-2 s linije slobodnih bacanja.

Barcelona je u gostima pobijedila Valenciju 78-69 u reprizi ovogodišnjeg finala španjolskog Superkupa. Sa 22 poena je najbolji igrač Barcelone bio Juan Carlos Navarro. Za dva je poena gađao 4-6, za tri poena 4-8 i za jedan 2-2.

Hrvat Bruno Šundov je za Valenciju igrao 41 sekundu - zabio je 2 poena, te je uhvatio jednu loptu.

Obje momčadi, Barcelona i Real, imaju po tri pobjede nakon tri utakmice.

ACB liga, 3. kolo:

Bilbao Basket - Real Madrid 73-75

Valencia - Barcelona 69-78

Redoslijed: 1. Barcelona 3-0, 2. Real Madrid 3-0, 3. Fuenlabrada 2-0 (-1), 4. Unicaja 2-0 (-1), 5. Caja Laboral 2-1...