Loša procjena

Dobio odbijenicu kultnog hrvatskog kluba zbog 1500 eura mjesečno, a sad je ponajveće otkriće lige

David Škara je bio jedan od najboljih u redovima Splita protiv Mege.

David Škara (u sredni) (Foto: Nikola Brboleza/Cropix)

Košarkaši Splita u susretu su 5. kola regionalne ABA lige kao domaćini na Gripama svladali Megu sa 90-80 (28-20, 20-20, 24-22, 18-18).

Ponajbolji košarkaš u splitskim redovima bio je David Škara koji je dodao 19 koševa, uz devet skokova i četiri asistencije. On se zasad nameće kao ponajveće otkriće ABA lige, a ima zanimljivu priču.

Škara je naime poslije završenog koledža u SAD-u mogao doći u Šibenku, i to za samo 1500 tisuća eura, no u klubu su odbili takvu opciju, otkrio je novinar Vid Horvat:

"David Škara odigrao je odličnu utakmicu protv Mege. Možemo reći i da je zasad najveće pojačanje u HR abaligaša.

Škara je nakon koledža u SAD-u mogao doći u Šibeniku za 1.500 eura, klub je odbio, druge nije zanimao pa je otišao u drugu francusku ligu i tamo stvorio ime", objavio je Horvat.

Dodajmo kako je protiv dosad neporažene Mege Split kontrolirao rezultat od samoga starta. U prvih 10 minuta hrvatski doprvak je stvorio osam poena prednosti, tu razliku održavao do poluvremena, da bi u trećoj četvrtini pobjegao i na 15 razlike.

Iako se Mega sredinom posljednje dionice primaknula na sedam poena minusa, Split je taj nalet odbio te mirno priveo dvoboj kraju. Split je ovom pobjedom stigao na omjer pobjeda i poraza 2-3, dok je Mega na 4-1.

Chris Hoy Potresna ispovijest legendarnog olimpijca: "Umirem, ostale su mi još od 2 do 4 godine" divider

Istra 1961 - Dinamo VIDEO Istra tražila kazneni udarac nakon Ademijeve ruke: Pogledajte što se dogodilo divider

Dario Bel Bel pokazao dva crvena kartona za klupu Istre: Evo što je napisao u zapisniku divider