Svi Hrvati u akciji

Šarićevi Sixersi stradali u derbiju Istoka, Lebronovi Lakersi upisali prvu pobjedu

Philadelphia 76ersi Darija Šarića sinoć su izgubili od Milwaukee Bucksa, New York Knicksi Marija Hezonje od Miami Heata, dok su Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića slavili protiv San Antonio Spursa.

Dario Šarić (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Milwaukee Bucksi su sa 123:108 svladali Sixerse. Philadelphia je u prvih 12 minuta imala kontrolu nad igrom, prednost od 34-22. Međutim, u drugoj četvrtini trio Bucksa - Giannis Antetokounmpo (32 koševa, 18 skokova, 10 asistencija), Brook Lopez (21 koš), i Khris Middleton (25 koševa) - preuzima kontrolu i zabija 40 od ukupno 49 koševa Milwaukeeja što je bilo previše za Sixerse koji to nisu uspjeli nadoknaditi do kraja.

Najučinkovitiji igrač Sixersa bio je opet Joel Embiid s 30 koševa i 19 skokova. Ben Simmons je upisao još jedan triple-double ove sezone s 14 koševa, 13 skokova i 11 asistencija. Dario Šarić je u 33 minute na terenu zabio 15 koševa uz šut iz igre 6/11 (trice 2/6) te tome pridodao sedam skokova.

Poraz u gostima su doživjeli i New York Knicksi Marija Hezonje, od njih je sa 110:87 bio bolji Miami Heat koji je predvodio Hassan Whiteside s 22 koša i 14 skokova.

Kod Knicksa najbolji je bio Damyean Dotson s 20 koševa i 10 skokova, a Hezonja je u 21 minutu ubacio 13 koševa (šut iz igre 4/15, 2/8 trice) uz jedan skok i jednu asistenciju.

Indiana Pacersi su kod kuće sa 116:96 pobijedili San Antonio Spurse, a do pobjede ih je predvodio Victor Oladipo s 21 košem i devet asistencija. Bojan Bogdanović je odigrao 24 minute i u tom je vremenu upisao sedam koševa (šut iz igre 3/7, trice 1/4), četiri skoka i jednu asistenciju.

Los Angeles Lakers su konačno ostvarili prvu pobjedu s LeBronom Jamesom, oni su sa 131:113 slavili protiv Phoenix Sunsa. James je zabio odlučujući koš a utakmicu je završio s 19 ubačaja. Najbolji strijelac Lakersa bio je Lance Stephenson s 23 poena. Ivica Zubac je odigrao dvije minute za Lakerse bez koša, ali je upisao dva skoka i jednu asistenciju.

Najbolji kod Phoenixa bio je Devin Booker s 23 poena, dok je prvi pick na draftu Deandre Ayton ubacio 22 koša. Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix.

Cleveland Cavaliersi su i dalje izgubljeni bez Jamesa, doživjeli su četvrti poraz ove sezone. Na njihovom su ih terenu svladali Brooklyn Nets sa 102:86. Ante Žižić je odigrao četiri minute za Cleveland i upisao je samo dva skoka.

Aktualni NBA prvaci Golden State Warriorsi su uvjerljivo sa 144:122 svladali Washington Wizardse, a zvijezda večeri bio je Stephen Curry koji je zabio 51 koševa od čega je 11 trica. Kevin Durant je dodao 30 koševa.