Real srušio moćnu Barcu, Tomić junak utakmice!

Ante Tomić odigrao je najbolju utakmicu u dresu Real Madrida, te pomogao svom klubu da nanese prvi poraz Barceloni u Blaugrani nakon godinu dana...

Real Madrid je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Eurolige opasno prijetio Barceloni, ali ih nisu uspjeli slomiti. No, ispravili su pogreške i naplatili taj poraz slavljem u drugom ogledu 70-63.

Prednost domaćeg parketa, u seriji na tri pobjede, se tako preselila na stranu Reala, a u četvrtak je najbolju u redovima Reala bio hrvatski košarkaš Ante Tomić.

Tomić je za 34 minuta ubacio 22 poena, te je bio najbolji strijelac i igrač ogleda. Iz igre je gađao odličnih 10-15

Pored jako bitnih poena u završnici, Tomić je za 34 minuta ubacio 22 poena, te je bio najbolji strijelac i igrač ogleda. Iz igre je gađao odličnih 10-15, a pogodio je i oba slobodna bacanja. Uz odličnu napadačku igru Tomić je imao i pet skokova, te po jednu asistenciju, ukradenu i izgubljenu loptu.

Prije ovih četvrtfinalnih ogleda Barça i Real su igrali dvije utakmice u sezoni (jednom u prvenstvu i jednom u Kupu kralja). Barcelona je pobijedila oba puta uz prosjek od dvadeset poena razlike.

Real je obrambeno sjajno odigrao prvu četvrtinu (15-8), te su nakon toga konstantno proveli vrijeme u vodstvu do kraja utakmice. Tomića su, pak, u svemu dobro pratili Pablo Prigioni sa 12 poena i po četiri skoka i asistencije, te Marko Jarić sa 11 poena i šest skokova. Na drugoj je strani najbolji bio Pete Mickeal sa 13 poena i pet skokova.

Maccabi se sredio nakon premijernog poraza od Partizana, te je u drugom ogledu uzvratio i slavio sa 98-78. No, Izraelci i dalje moraju pobijediti barem jednom u Beogradu ako žele ugledati Final Four.

U četvrtak je cijela momčad odigrala jako dobro, a najviše su ubacili Bluthenthal i Wisniewski, po 17 poena.

Olympiacos je pobijedio Prokom 90-73 i tako došao do drugog slavlja u ovom četvrtfinalu. Litavac Linas Kleiza je i u prvom i drugom ogledu bio najbolji pojedinac 'djece Pireja'. U četvrtak je postigao 26 poena uz devet skokova.

Hrvatski košarkaš Nikola Vujčić je odigrao 13 minuta, te je za to vrijeme postigao četiri poena, uz dvije ukradene lopte i jednu asistenciju. Za dva poena je gađao 2-4, a za tri poena 0-1.

Treće utakmice se igraju 30. ožujka, a domaćini su Real, Partizan, Prokom i Caja Laboral.