Ima li kraja sramoti?

Postali im mušterije: Hrvatski košarkaši opet poraženi od Austrije

Hrvatski košarkaši upisali su treći poraz u četvrtoj utakmici skupine za ostanak na Europskom prvenstvu za igrače do 20 godina u Bilbau.

Kao i na početku natjecanja u skupini u kojoj se igra dvokružno, bolja od Hrvatske bila je Austrija, ovaj put sa 61-59. Da priča bude gora, izabranici Ivana Velića su vodili s 59-55 nešto više od tri minute prije kraja, ali više nisu uspjeli postići ni koša. U tom su razdoblju trice promašivali Mikulić, Barać i Došen, a Austrijanci su to znali iskoristiti. Pobjedu im je košem u posljednjoj sekundi donio Anton Maresch.

Austrija je, inače, na poluvremenu vodila s 34-20, ali je Hrvatska u trećoj četvrtini preokrenula i u završnu etapu ušla s prednošću 48-45. No, na koncu to nije bilo dovoljno za pobjedu i Hrvatska je sada u jako teškoj situaciji. Ostanak u diviziji A osigurat će dvije prvoplasirane reprezentacije u skupini. Srbija je s četiri pobjede već ostvarila cilj, Austrija ima po dvije pobjede i dva poraza, dok su Hrvatska i Litva na jednoj pobjedi i tri poraza, a u subotu će međusobno odmjeriti snage.

Dodajmo još da je protiv Austrijanaca najbolji u hrvatskom dresu s 19 poena i sedam skokova bio Boris Barać, dok je 14 koševa i pet skokova dodao Ivan Mikulić. S 19 koševa i osam uhvaćenih lopti prvo ime kod Austrije je bio spomenuti Maresch.