'Pomor favorita': Pali i Real i Barcelona!

Nova potvrda da su košarkaši madridskog Reala i ove sezone u velikim problemima dogodila se u 5. kolu Eurolige. Upisala je Messinina momčad sramotan poraz na gostovanju kod Charleroija 67-49...

Do ovog četvrtka belgijska momčad nije pobijedila nikoga, ali su zato Real ostavili na minusu od 18 poena. Nevjerojatno zvuči da u niti jednoj četvrtini ugledni košarkaši Reala nisu zabili više od 13 poena. Hrvatski košarkaš Ante Tomić uklopio su u blijedu i zabrinjavajuću predstavu Reala, pa je za 19 minuta postigao tek dva poena (šut 1-4), te je imao sedam skokova i tri izgubljene lopte.

U skupini C, u kojoj Cibona čami na dnu sa svih pet poraza, prvak Europe Barcelona je pala po drugi put u pet utakmica. Nakon što ih je pobijedio Fenerbahçe, bolja je od Barcelone bila i Montepaschi Siena sa 76-67. Toskanci su vodili tijekom cijelog ogleda, a do pobjede su ih vodili Bo McCalebb sa 21 poenom i Milovan Raković sa 13 poena i četiri skoka. Po 15 su na drugoj strani zabili Mickeal i Lorbek.

Neven Spahija i Fenerbahçe su upisali prvi poraz i to kod Choleta 82-78. Sammy Mejia je sa 29 poena, pet skokova i tri asistencije bio nezaustavljiv za Turke. Kod Fenerbahçea je najbolji bio hrvatski igrač Roko Ukić sa 15 poena, šest skokova i četiri asistencije. Pucao je za dva poena 3-6, za tri poena 2-4 i slobodna bacanja 3-4. No, njegov odličan učinak ostao je bez konačne nagrade - pobjede. Drugi Hrvat Marko Tomas je ubacio 3 poena uz četiri skoka i dvije asistencije za Spahijinu momčad.

Nevjerojatan preokret je napravio Partizan u utakmici 5. kola skupine A. Pobijedili su u Beogradu Caju Laboral 74-71, makar su četiri minute prije kraja gubili sa čak 11 razlike 69-58! Gostima iz Vitorije nije pomogao niti sjajni hrvatski košarkaš Stanko Barać koji je ubacio 17 poena (najviše kod gostiju), te je imao i šest skokova. Gađao je Barać 5-11 za dva poena, 1-1 za tri poena i 4-5 s linije slobodnih bacanja.

Nakon Efes Pilsena i Panathinaikosa u Ljubljani je pala i Valencija. Union Olimpija je pobijedila 72-68.