Počela Euroliga: Olympiacos brutalno razbio Real!

Košarkaši grčkog Olympiacosa u prvom su kolu Eurolige najavili svoju dobru europsku sezonu...

Počela je u ponedjeljak nova sezona košarkaške Eurolige, a otvorili su je utakmicom Olympiacos, aktualni europski doprvak, te madridski Real...

U Pireju, u Dvorani mira i prijateljstva, Olympiacos je lako ostvario startnu pobjedu u natjecanju skupine B. Bili su bolji sa 82-66.

U prvom poluvremenu se Real vrlo dobro držao, te je većim dijelom tog razdoblja i bio u prednosti (36-35 za Grke je bilo na poluvremenu). No, u nastavku su domaći košarkaši krenuli s daleko boljom igrom, odvojili se na više od deset poena razlike i na kraju proslavili vrlo laku pobjedu.

Spanoulis i Bouroussis su sa po 16 poena bili najbolji strijelci pobjedničke momčadi, s tim da je Spanoulis dodao i sedam asistencija toj brojci, a Boroussis sedam skokova. Miloš Teodosić je, pak, ubacio 15 poena uz sedam asistencija.

Kod Reala je 23 minute na parketu boravio hrvatski košarkaš Ante Tomić. Završio je utakmicu sa 10 poena, šest skokova, jednom blokadom i izgubljenom loptom. Za dva poena je gađao 4-11, a s linije slobodnih bacanja 2-2. Sergio Llull je sa 18 poena bio prvi strijelac Messinine momčadi.

U ovoj skupini B još se nalaze Unicaja, Virtus Roma, Brose Basket i Charleroi.