kakva poslastica

Split se vratio iz mrtvih i izborio majstoricu u finalu protiv Zadra

Splićani će imati priliku napraviti potpuni preokret protiv dalmatinskih rivala.

Iako su gubili 0:2 od Zadra u finalu doigravanja prvenstva Hrvatske, košarkaši Splita uspjeli su poravnati na 2:2 u pobjedama, te će o novom prvaku odlučivati majstorica u subotu u Zadru.

Split je u srijedu na domaćem terenu u četvrtoj utakmici finala svladao Zadar sa 81:68 (44:37).

Split je utakmicu prelomio u trećoj četvrtini, koju je završio sa 14 koševa prednosti (62:48), a četiri minute prije kraja imao je čak 21 poen viška (79:58).

gol expired Bizarna situacija: Počeo u prvih 11 Engleske iako ne ide na Euro divider

Kod domaćina najefikasniji je bio Toni Perković s 18 poena, pogodivši četiri od 15 splitskih trica. Marko Luković dodao je 17 koševa, a Roko-Leni Ukić je upisao 12 poena, 6 skokova i 5 asistencija

U redovima Zadra prvi strijelac bio je Justin Anthony Carter s 13 poena, a Dominik Mavra i Chinanu Michael Onuaku zabili su po 12.

Peta, odlučujuća utakmica finala igrat će se u subotu u Zadru.