Poraz Knicksa

Oklahoma City prvi na Zapadu, Utah i dalje želi 'osmicu'

Košarkaši Oklahoma City Thundera osigurali su čelno mjesto Zapadne konferencije u doigravanju domaćom pobjedom nad Sacramento Kingsima 104-95...

Bila je to Thunderu jubilarna 60. pobjeda u sezoni do koje su je predvodili Kevin Durant s 29 koševa, 7 skokova i 8 asistencija, te Russell Westbrook sa 21 košem i 8 asistencija. Iako je Thunder imao čak 24 koša prednosti sredinom treće četvrtine, Kingsi su se uspjeli približiti na minus 11 početkom posljednje četvrtine i prisiliti Scotta Brooksa da vrati Duranta i Westbrooka na parket i da im veću minutažu od planirane.

Drugi najbolji strijelac Kingsa Tyreke Evans parket je napustio već u prvoj četvrtini nakon ozljede lijevog koljena, a najefikasniji igrač gostujućeg sastava bio je Isaiah Thomas sa 16 koševa.

Košarkaši Utah Jazza zadržali su šanse za plasmanom u doigravanje lakom gostujućom pobjedom nad Minnesotom 96-80. O posljednjem putniku u ovosezonsko doigravanje odlučivat će se u srijedu. Utah tada gostuje kod Memphisa, dok osmoplasirani LA Lakersi dočekuju Houston. Utah bi izborila doigravanje u slučaju vlastite pobjede i poraza LA Lakersa zbog boljeg međusobnog omjera u sezoni (2-1).

Najbolji kod "džezera" protiv Minnesote bio je Al Jefferson s 22 koša i 8 skokova, dok je Mo Williams pridodao 15 koševa i 7 asistencija. Kod poražene Minnesote se istaknuo Derrick Williams s 18 koševa i 6 skokova.

Phoenix Sunsi prekinuli su niz od sedam uzastopnih domaćih poraza (negativan klupski rekord) pobjedom nad Houston Rocketsima 119-112 u posljednjoj ovosezonskoj utakmici na svom parketu. Luis Scola ubacio je 26 koševa uz 15 skokova, a Goran Dragič 21 koš uz 14 asistencija kod Sunsa, dok se kod Rocketsa istaknuo Chandler Parsons s 24 koša.

Usprkos pobjedi, Sunsi su na drugom najlošijem domaćem omjeru u klupskoj povijesti 17-24, a sezonu će okončati s drugim najgorim ukupnim omjerom u povijesti. Trenutno su na omjeru pobjeda i poraza 25-56, a samo im je omjer 16-66 iz inauguralne sezone 1968/69 bio lošiji.

Golden State Warriorsi savladali su na domaćem parketu oslabljene San Antonio Spurse 116-106 uz 35 koševa i 7 trica Stephena Curryja. Ukupno je Curry u sezoni zabio 268 trica i jedna ga dijeli od rekorda Raya Allena iz 2005/06 godine dok je branio boje Seattlea. Curry je pridodao i 8 skokova i 5 asistencija i pomogao svojoj momčadi da pobjegne Rocketsima u borbi za šesto mjesto Zapadne konferencije. Kod Spursa, koji su igrali bez Tima Duncana, Tonyja Parkera i Manua Ginobilija, najefikasniji s 25 koševa bio je Gary Neal.

Denver Nuggetsi slavili su na gostovanju kod Milwaukeeja 112-111 i tako došli do prednosti domaćeg terena u prvom krugu doigravanja. Ty Lawson ubacio je 26 koševa za Nuggetse uključujući pobjednički koš 9.3 sekunde prije kraja, dok je najbolji strijelac susreta ukupno bio igrač Bucksa Monta Ellis s 38 koševa. Nuggetsi su ove sezone na domaćem parketu na omjeru 37-3, te su upisali 22 uzastopne pobjede zaredom, pa je očito prednost igranja na parketu Pepsi Centera za njih jako bitna.

Na Istoku je Miami bez najboljih igrača slavio na gostovanju kod Clevelanda s tijesnih 96-95, dok je New York također bez najvećih zvijezda izgubio protiv Charlotte 106-95. Bez LeBrona Jamesa, Dwyanea Wadea, Chrisa Bosha i Marija Chalmersa aktualne je prvake vodio Norris Cole sa 16 koševa, 11 skokova i 9 asistencija. Kod Knicksa između ostalih nisu zaigrali Carmelo Anthony i J.R. Smith, a oslabljenost njujorškog sastava iskristili su Bobcatsi upisavši 20. pobjedu sezone uz 27 koševa Geralda Hendersona.(TS)

NBA liga, ponedjeljak:

Charlotte - New York 106-95 (Henderson 27k, Walker 23k, 13a / Copeland 32k)
Cleveland - Miami 95-96 (Thompson 16k, 13s / Lewis 19k, Cole 16k, 11s, 9a)
Orlando - Chicago 84-102 (Harris 20k / Boozer 22k, Deng 18k, 8a)
Brooklyn - Washington 106-101 (Humphries 20k, 9s, Blatche 20k, 12s / Wall 18k, 12a)
Detroit - Philadelphia 109-101 (Monroe 27k, 16s, Bynum 22k / Wright 22k, 8s, 6a)
Oklahoma City - Sacramento 104-95 (Durant 29k, 7s, 8a, Westbrook 21k, 8a / Thomas 16k)
Dallas - Memphis 97-103 (Nowitzki 26k / Bayless 19k, Dooling 13k)
Milwaukee - Denver 111-112 (Ellis 38k / Lawson 26k, 7a, Chandler 21k)
Minnesota - Utah 80-96 (Williams 18k / Jefferson 22k, 8s, Mo Williams 15k, 7a)
Phoenix - Houston 119-112 (Scola 26k, 15s, Dragič 21k, 14a / Parsons 24k, 7a)
Golden State - San Antonio 116-106 (Curry 35k, 8s, 5a, Thompson 23k / Neal 25k)