NLB: Zagreb izgubio u derbiju protiv Olimpije

Košarkaši Zagreba nisu uspjeli iskoristiti domaći parket za slavlje u utakmici protiv Union Olimpije koja je igrana u sklopu 23. kola regionalne NLB lige. Pobjedu 89-85 odnijeli su gosti...

U do kraja "otvorenom" derbi-susretu kola Olimpija je bila smirenija u posljednjim minutama, a posebno raspoložen u zadnjoj četvrtini bio je Goran Jagodnik koji je 12 od ukupno 23 poena ubacio u završnici ogleda. Imao je i osam skokova. Damir Markota je ubacio sedam poena i izgubio četiri lopte u dresu slovenskoga kluba.

Novu je dobru partiju za zagrebaše pružio centarski par Luka Žorić (29 koševa, osam skokova, deset pretrpljenih prekršaja) i Mario Kasun (12 poena, pet skokova), dobro se na njih nadovezao i Krunoslav Simon (17 koševa, pet asistencija), međutim, raspoloženoj trojki nedostajala je pomoć ostatka momčadi da bi se Zagreb uključio u borbu za vrh.

Partizanov niz od pet pobjeda završio je na gostovanju kod Igokee koja je uz dobru igru Čedomira Vitkovca (15 poena, sedam uhvaćenih lopti) slavila 88-86 te tako prekinula niz od tri vezana poraza. Za beogradsku momčad je najviše pokazao Curtis Louis Jerrells s 24 ubačena koša.