NLB liga: Zagreb propustio preuzeti vrh

Košarkaši Zagreba poraženi su u Kragujevcu od Radničkog 97-92 u produžetku u zaostaloj utakmici 14. kola NLB lige, te su tako propustili preuzeti vrh ljestvice...

Imao je Zagreb do ovog kola omjer od 10 pobjeda i šest poraza, a s pobjedom protiv Radničkog izjednačio bi se na vrhu s ljubljanskom Olimpijom koja je na omjeru od 11 pobjeda i 6 poraza.

"Mravi" su četiri minute prije kraja regularnog dijela imali prednost 78-69 nakon dviju vezanih trica Damira Mulaomerovića, ali do kraja su zabili samo tri koša, te je koš Marka Čakarevića odveo susret u produžetak (81-81) u kojem je Radnički izvoljevao devetu ovosezonsku pobjedu.

''Imali smo priliku u poslednjoj četvrtini privesti mirno utakmicu kraju, ali smo tri lopte bacili u aut i to nas je koštalo. Radnički se vratio, ubacio nekoliko bitnih šuteva i kola su krenula nizbrdo. šteta, imali smo priliku, vodili, ali smo greškama prepustili trijumf'', rekao je trener Zagreba Mladen Erjavec nakon utakmice dok je njegov kolega Miroslav Nikolić izjavio:

''Bila je ovo jako uzbudljiva utakmica, atmosfera opet odlična. Plašio sam se kako će moja ekipa reagirati na umor, s obzirom da smo igrali puno utakmica u ritmu srijeda-subota. Igrači su nešto ispoštovali, nešto nisu, ali kada se pobijedi, nema zamjerki.''

Zagreb je s 30 koševa predvodio Krunoslav Simon (trice 6/9), a dvoznamenkast su broj koševa upisali i Mario Kasun (16), Alex Renfroe (10) i Luka Žorić (10). U redovima pobjedničke momčadi najefikasniji je bio Michael Lee s 22 koša, dok je Stevan Marković zabio 20.

NLB liga, zaostala utakmica 14. kola:

Radnički – Zagreb 97-92, produžetak

Redoslijed: 1. Union Olimpija 11-6, 2. Partizan 10-7, 3. Budućnost 10-7, 4. Krka 10-7, 5. Zagreb 10-7, 6. Cedevita 9-8, 7. Radnički 9-8, 8. Igokea 8-9, 9. Nymburk 8-9, 10. Hemofarm 8-9, 11. Cibona 8-9, 12. Široki 8-9, 13. Zadar 5-12, 14. Crvena zvezda 5-12