Slavlja knicksa i bullsa

NBA: Slavlje Babinog Jazza, Chris Paul se protiv Lakersa upisao u povijest

Bojan Bogdanović i Utah Jazz su nastavili s pobjedama na startu sezone.

Utah Jazz hrvatskog košarkaša Bojana Bogdanovića pobijedio je sinoć u gostima sa 110-101 Sacramento Kings, a hrvatski je reprezentativac u toj pobjedi sudjelovao sa 13 koševa.

Do tog je učinka Bogdanović došao u 33:39 minuta na terenu šutom iz igre 5/11 (trice 2/5) , a tome je dodao pet skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu. Najbolji pojedinac Utaha bio je Donovan Mitchell sa 27 koševa, dok je Rudy Gobert dodao 17 koševa i 20 skokova. Ovo je bila 14. pobjeda Utaha nad Sacremntom u 16 susreta.

Kod Kingsa najbolji je bio Harrison Barnes sa 25 pogodaka i 14 skokova, dok je Buddy Hield ubacio 24 koša, od čega šest trica.

gol expired VIDEO Sramota Lakersa obilazi svijet: Ega proradila kod zvijezda, suigrači spriječili makljažu gorostasa divider

Phoenix Suns su također na gostovanju sa 115-105 svladali LA Lakerse, a večer je obilježio Chris Paul koji je utakmicu završio sa 23 poena i 14 asistencija. Kada je u drugoj četvrtini zabio slobodno bacanje došao je do 20,000. pogotka u karijeri i ujedno je postao prvi igrač u povijesti NBA koji je sakupio toliko pogodaka i 10.000 asistencija.

Paul je 47. košarkaš u NBA koji je zabio 20,000 koševa, a ukupno je peti u povijesti po broju asistencija.

Devin Booker je pomogao Paulu sa 22 koša, a Mikal Bridges je ubacio 21 koš. LeBron James je bio najučinkovitiji u redovima poražene momčadi sa 25 koševa, dok je Anthony Davis zabio 22 i ugrabio 14 skokova.

Brooklyn Nets su upisali prvu pobjedu, nadigravši na gostovanju Philadelphia Sixerse sa 114-109. Kevin Durant je upisao triple-double sa 29 koševa, 15 skokova i 12 asistencija. Pratili su ga LaMarcus Aldridge sa 23 koša, od čega je devet zabio u zadnjih pet minuta u kojoj su Nets napravili seriju od 16-1, i James Harden sa 20 poena, osam asistencija i sedam skokova.

Denver Nuggets su upisali drugu pobjedu, svladavši San Antonio Spurse sa 102-96 na krilima svog MVP-ja Nikole Jokića koji je utakmicu završio sa 32 koša, 16 skokova i sedam asistencija.

New York Knicks, koji su prije dva dana pobijedili Boston, sa 121-96 bili bolji od Orlanda. Evan Fournier, koji je u Orlandu igrao sedam sezona, sinoć je za pobjedu Knicksa zabio 18 koševa, dok je Julius Randle ubacio 21 pogodak, deset skokova i sedam asistencija. Luka Šamanić nije igrao za Knickse.

Washington Wizards su, predvođeni Spencerom Dinwiddieom (34 koševa, pobijedili Indiana Pacerse sa 135-134 nakon produžetka, a pobjedu im je osigurao Davis Bertans tricom 34,4 sekunde prije kraja.

Chicago je sa 128-112 bio bolji od New Orleans Pelicansa. Lonzo Ball je upisao triple-double sa 17 pogodaka, 10 asistencija i isto toliko skokova, dok je Zach LaVine ubacio 32 koša. Charlotte Hornets su sa 123-112 pobijedili Cleveland Cavalierse zahvaljujući Milesu Bridgesu koji je utakmicu završio sa 30 koševa.

Nakon poraza u prvoj utakmici Toronto Raptors su sa 115-83 na gostovanju svladali Boston Celticse, a Houston Rockets su kod kuće s visokih 124-91 bili bolji od Oklahoma City Thundera.