ispisao povijest

Čudesna predstava u NBA ligi: Donovan Mitchell zabio 71 koš u pobjedi Cavaliersa

Donovan Mitchell ispisao je povijest u NBA ligi.

Donovan Mitchell (Foto: Afp)

Sinoć je u NBA-u odigrano 11 utakmica, a večer je obilježio Donovan Mitchell, koji je zabio nevjerojatan 71 koš u domaćoj pobjedi Cleveland Cavaliersa od 145:134 nad Chicago Bullsima.

To je najbolji učinak na jednoj utakmici nakon 2006. kada je Kobe Bryant zabio 81 koš.

Cavaliers su slavili nakon produžetka, a Mitchellova je izvedba i rekord franšize te ga je svrstala među pet igrača koji su zabili 71 ili više koševa na jednoj utakmici: Bryanta, Wilta Chamberlaina, Davida Thompsona, Elgina Baylora i Davida Robinsona.

Mitchell je u produžetku zabio 13 koševa, uključujući tri od ukupno sedam trica, koliko je upisao na utakmici.

Mislav Oršić protiv Tottenhama Dinamo prodaje Oršića? Na Maksimir stiže ponuda engleskoga kluba koju će teško odbiti divider

Cavaliersi su gubili 130:127 nakon dva slobodna bacanja Cobyja Whitea 7,4 sekunde prije kraja regularnog dijela utakmice, a onda je Ayo Dosunmu napravio prekršaj na Mitchellu, zbog čega su mu dosuđena slobodna bacanja. Mitchell je prvo pogodio, drugo promašio namjerno i zabio dva koša za izjednačenje i za produžetak.

DeMar DeRozan bio je najbolji pojedinac Chicaga s 44 koša.

Osim 71 poena, Mitchell je upisao 11 asistencija i osam skokova.

Brooklyn Nets stigli su sinoć do svoje 12. pobjede u nizu svladavši sa 139:103 San Antonio Spurse.

Kyrie Irving ubacio je 27 koš, od čega 21 u prvom poluvremenu. Kevin Durant dodao je 25 koševa i 11 asistencija.

Ken Block Ken Block izgubio život u teškoj nesreći: Vozilo se prevrnulo na njega, preminuo je na licu mjesta divider

Netsi su u prvom poluvremenu ubacili 74 koša i imali su dvoznamenkastu prednost zadnje tri četvrtine.

Kod Spursa, kojima je ovo sedmi poraz u zadnjih deset utakmica, najbolji je bio Keldon Johnson s 22 pogotka.

LA Lakersi slavili su sa 121:115 u Charlottei protiv Hornetsa, a Lebron James za pobjedu svoje momčadi zabio je 43 koša uz 11 skokova.

Thomas Bryant dodao je 18 koševa i 15 skokova, a Dennis Schroder i Austin Reaves po 15 svaki.

Terry Rozier predvodio je Hornetse, koji su u jednom trenutku zaostajali 24 koša za Lakersima, s 27 ubačaja, a LaMelo Ball dodao je 24.

Golden State Warriorsi nakon dva produžetka u San Franciscu pobijedili su gostujuće Atlanta Hawkse sa 143:141, a Klay Thompson ubacio je rekord sezone od 54 koša.

Kevon Looney zaključio je utakmicu sa 20 skokova i 14 koševa za Warriorse.

Thompsonova 54 koša njegov su drugi najveći učinak, 5. prosinca 2016. u utakmici protiv indiana Pacersa ubacio je 60 koševa. Sinoć je zabio deset trica iz 21 pokušaja, što je bila njegova sedma utakmica u karijeri s 10 ili više trojki.

U četvrtom uzastopnom porazu četiri igrača Hawksa upisala su double-double rezultate, a predvodio ih je Young s 30 koševa i 14 asistencija. Murray (25 poena, 10 skokova), John Collins (25 poena, 13 skokova) i Onyeka Okongwu (16 poena, 12 skokova) pridružili su se Youngu s double-double rezultatima za Hawkse. Bogdan Bogdanović upisao se s klupe s 21 poenom, a De'Andre Hunter sa 17 poena.