rocketsima peta pobjeda zaredom

Svestrana partija Ivice Zubca u demoliranju Knicksa, Šarićeva Minnesota sve dalje od playoffa

Dario Šarić bio je solidan u porazu Minnesota Timberwolvesa s 13 koševa, dok je Ivica Zubac u pobjedi LA Clippersa ubacio sedam koševa.

Ivica Zubac slavi pobjedu (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Minnesota Timberwolvesi Darija Šarića upisali su poraz u Washingtonu, gdje su ih domaći Wizardsi nadigrali sa 135:121. Bobby Portis ubacio je 26 koševa uz 12 skokova, a Bradley Beal 22 koša za pobjedu domaće momčadi.

Najbolji strijelac utakmice i Minnesote bio je Karl-Anthony Towns s 28 poena, 10 skokova i sedam asistencija, dok je Šarić odigrao solidno i u 13 minuta provedenih na terenu upisao 13 koševa (šut iz igre 5/9, trice 1/3), dodavši tome pet skokova i jednu asistenciju. Derrick Rose ubacio je 18 koševa za Wolvese.

Zubac opet blizu double-doublea, upisao i pet asistencija

LA Clippersi su sa 128:107 bili bolji kod kuće od New York Knicksa, a Ivica Zubac u 23 minute zabio je sedam koševa (šut iz igre 3/9) i upisao 11 skokova, pet asistencija i jedan blok

Landry Shamet, koji je utakmicu završio s 21 košem, zabio je četiri trice u prvih osam minuta, nakon čega se Clippersi odvajaju. U drugoj četvrtini njihova prednost iznosi čak 37 koševa, što je nedostižno za Knickse.

Noah Vonleh ubacio je 17 koševa uz 12 skokova za New York, a Mitchell Robinson dodao je 16 koševa i 13 skokova. Mario Hezonja nije ulazio u igru za New York.

Peta pobjeda Rocketsa zaredom

Houston Rocketsi upisali su petu pobjedu zaredom, nakon što su sa 115:104 u gostima svladali Boston Celtice. James Harden zabio je 42 koša prije nego što je izišao iz igre zbog šestog prekršaja. Eric Gordon ubacio je 31 koš, od čega je osam trica, a Chris Paul dodao je 15 koševa i 12 skokova. Celticse je predvodio Jaylen Brown sa 15 poena i šest skokova.

Houston je peta momčad Zapada, a Boston Istoka.

Oklahoma Thunder prekinula je niz od četiri poraza, svladavši sa 99:95 Memphis Grizzliese, a do pobjede ju je vodio Russell Westbrook s 22 poena.

Oklahoma je sada izjednačena s Portlandom na trećem mjestu Zapadne konferencije. Najbolji kod Grizzliesa bio je Avery Bradley s 27 koševa.

Detroit Pistonsi kod kuće su nakon produžetka sa 112:107 nadigrali Toronto Raptorse. Blake Griffin za pobjedu je zabio 27 koševa uz sedam skokova, a Detroit je postigao zadnjih deset poena u produžetku za slavlje. Detroit je na šestom mjestu Istočne konferencije, a Toronto je drugi.

Portland slavio, Hood ubacio 21 u zadnjoj četvrtini

Portland Traill Blazersi na gostovanju su sa 118:108 bili bolji od Charlotte Hornetsa, a pobjedu im je donio Rodney Hood, koji je utakmicu završio sa 27 koševa, od čega 21 u zadnjoj četvrtini.

Trail Blazersi imali su prednost od 15 koševa u prvoj četvrtini, a ispustili su je tijekom druge i treće četvrtine, da bi onda u zadnjoj zahvaljujući seriji 15:2 ostvarenoj u zadnjih šest minuta opet bili u vodstvu. Jeremy Lamb predvodio je Hornetse s 23 koša. Portland je na četvrtom mjestu Zapadne konferencije, dok je Charlotte deveta u istočnoj konferenciji.

Cleveland Cavaliersi su sa 107:93 svladali gostujući Orlando Magic, koji je na osmom mjestu Istočne konferencije. Najučinkovitiji igrač utakmice i Orlanda bio je Nikola Vučević sa 28 poena i 13 skokova. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

Atlanta Hawksi u gostima su sa 123:118 bili bolji od domaćih Chicago Bullsa, a pobjedu im je osigurao Alex Len, koji je zabio 28 koševa i ključna dva slobodna bacanja u posljednjim sekundama.